Kurtlar Vadisi Irak savaş karşıtı bir film

Kurtlar Vadisi Irak filminin Avrupa’daki tanıtım kampanyaları çerçevesindeki gala Belçika’nın en büyük sinema merkezi Anvers Metropolis’te gerçekleşirken gurbetçiler filme yoğun ilgi gösterdi.

Şaşmaz, seyircinin ilgisi devam ederse yeni dizi ve film çekeceklerinin müjdesini verirken, “Amerikalıların Rambo’su varsa artık Türkiye’nin de Polat’ı var.” dedi.

Son günlerin popüler filmlerinden Kurtlar Vadisi Irak filmininin Belçika’daki galasına başrol oyuncuları Necati Şaşmaz (Polat Alemdar), Gürkan Uygun (Memati), Kenan Çoban (Abdulhey) ve Erhan Ufak birlikte katıldı.

Filmi beşinci salonda seyreden, filmin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, arkadaşlarıyla birlikte salona geldiğinde ayakta alkışlandı. Necati Şaşmaz, film sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Filmin bu kadar tutulmasının sebebinin sorulmasına, Şaşmaz, “Seyirci kendini filmin içinde görüyor. Gerçekleri ifade etmesi ve hayattan kesitler sunması seyirciyi belki de kendine çeken en önemli özellikler.” cevabını verdi. Gurbetteki seyirci ile Anadolu’daki seyirci arasındaki farklılıkların sorulması üzerine ise, “Tabii ki gurbetteki seyircimiz daha duygusal ve filmin gurbette geçmesi onu daha da kendine yakın bulmasına sebep oluyor. Türkiye’de insanlar tepkilerini dışa yansıtmazken gurbetçilerimiz sanki filmin içinde kendilerini birer oyuncu olarak görüyor ve tepkilerini dışa yansıtabiliyorlar.” diye konuştu. Şaşmaz, filmi Amerikan karşıtı bulanlara da, “Bizden daha fazla Amerika’nın yaptıklarını eleştiren Amerikalı film yapımcıları var. Bizim verdiğimiz mesaj, savaş olmaması ve barışın temin edilmesi. Filmde medeniyetler ve dinler arası çatışmaları körüklemek değil, bu çatışmaları engellemeyi hedefledik.” cevabını verdi.