Kurtlar Vadisi marka oluyor

Kurtlar Vadisi marka oluyor.

Kurtlar Vadisi ismi ile milyonlarca izleyiciyi ekran başına toplayan yerli dizi ve ardından gösterime giren sinema filmi ile ismi özdeşleşen Polat Alemdar ibaresi, ayrıca PA logosunun tescili için film yapım şirketi Pana Film Yapım Sinema Televizyon Reklam Organizasyon Sanayi ve Ticaret Ltd Şti, tescil müracaatlarını gerçekleştirdi.
Dizi film alanında bir çığır açan ve akabinde çekilen filmiyle dünya genelinde ses getiren ve izleyicilerin ilgi odağı olarak bir fenomen haline gelen Kurtlar Vadisi, marka, patent, tasarım gibi sınai mülkiyet haklarının korunması konusunda hassas davranıyor.

Yapımı, kurgusu, senaryosu ve oyuncularıyla yakın tarih eleştirileri anlamında, farklı jenerasyonlardan izleyici kitlelerini peşinden sürükleyen Kurtlar Vadisi, taşıdığı ulusal yapım olma özelliğini güvence altına almak için kolları sıvadı. Kurtlar Vadisi dizi ve film yapımcıları, karakterleri ve senaryoyu her türlü taklitten ve korsandan korumak için markalaşma atağı içine girdi. Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, Pana Film firmasının dizileri ve oyuncularının marka olduğunu ifade ederek, “Destek Patent olarak, sektöründe marka korsanları ile mücadele için kanuni haklarını korumakta kendilerine her zaman danışmanlık vermeye hazırız” şeklinde konuştu.