Kurtlar Vadisi’sinin sloganıyla kendini savundu

Şişli'de, aşırı alkol alarak araç kullanmaya çalışan bir sürücü, kaza yapıp kulanılamayacak hale gelen otomobille yola devam etmeye çalıştı.

Basın mensuplarının ihbarıyla durdurulan sürücü “Sonunu düşünen kahraman olamaz” diye kendini savundu.
Piyalepaşa Bulvarı’nda sabaha karşı meydana gelen olay şöyle gelişti: Beyoğlu’nda alkol aldıktan sonra 34 BE 0752 plakalı otomobili ile evine gitmeye çalışan Cengiz Dere, yağmurun da etkisiyle kayganlaşan zeminde otomobilin kontrolünü kaybederek yol ortasındaki refüje çarptı. Aşırı alkollü olduğu için kaza yaptığının farkına varamayan Dere, güçlükle ilerleyebilen otomobil ile yola devam etmeye çalıştı. Hızla ilerleyen diğer araçların önünde kaldırımlara çarparak yola devam etmeye çalışan sürücüyü basın mensupları durdurdu. Sürücü, otomobiline binip gitmek istedi ancak bu kez de araç yola devam edemedi.

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri geldi. Polisin ölçümünde sürücü 210 promil alkollü çıktı. 400 YTL para cezasına çarptırılarak ehliyetine 6 ay el konan sürücü, önce cezanın alkollü araç kullananlara ibret olmasını söyledi, sonra da pişman olmadığını belirterek, “Cezamı çekerim. Sonunu düşünen kahraman olamaz.” diye kendini savundu. Kurtlar Vadisi filminin afiş sloganını kullanan sürücü, yağmur altında ıslanınca da “Devletin polisi beni eve götürsün” diye polisten yardım istedi.

Yol üzerinde tehlike arzeden araç çekildikten sonra sürücü de evine götürüldü.