Kurusıkı tabancaları gerçek silaha dönüştüren bir kişi yakalandı

Denizli'de polis ekipleri, kurusıkı tabancaları gerçek silaha dönüştüren bir kişiyi yakaladı. Zanlı A.B. (32), tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bayinin kurusıkı tabancaları gerçek silaha dönüştürdüğü bilgisi doğrultusunda harekete geçen ekipler, şahsı gözaltına aldı. Zanlı A.B.’nin işyeri, evi ve otomobilinde yapılan aramalarda, kurusıkıdan çevrilme 16 tabanca, vizör marka 7.65 mm. çapında bir tabanca ve şarjörü, 149 fişek, kurşun cürufları, fişek yapımında kullanılan dört kutu bilye ve fişek doldurma aparatı ele geçirildi. Ayrıca silahların yapımında kullanılan matkap, matkap uçları ve spiral bulundu. Zanlı A.B., toplu silah ticareti yapmak suçundan savcılığa sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan A.B., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Denizli İl Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan, toplumun silahtan arındırılması, güven ortamının sağlanması ve halkın huzurunun teminine yönelik çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Küçük paralarla çocukların kurusıkı tabancalarını gerçeğe dönüştüren şahsın ağır ceza alacağını belirten Erkan, “Son bir yıldır silahla yaralama olaylarının büyük kısmında bu tür silahlar kullanıldığını belirlemiştik. Yasadışı yollarla para kazananlara müsaade etmeyeceğiz. Aileler de suçta kullanılabilecek silah ve bu tür eşyaları çocuklarına taşıtmasın.” dedi.