Kuş gribi Muğla turizmini etkilemedi

Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürü Erdem Uyanık, bölgede kuş gribinin söz konusu olmadığını söyledi.

“5 Ocak 2006 tarihinde yapmış olduğumuz Kültür Turizm Koordinasyon Toplantısı’nda Sağlık ve Tarım il müdürlükleri kendi görev, konu ve alanlarında gerekli çalışmaları yapmışlardır. Muğla ilinin genelinde herhangi bir kuş gribi vakası yoktur. Gerekli hassasiyet gösterilmekte” dedi.

Kuş gribi vakaları nedeniyle 2006 sezonu için turizm sezonunda rezervasyon iptali olup olmadığı yönündeki soruya da cevap veren İl Müdürü Erdem Uyanık, “2006 sezonu için herhangi bir rezervasyon iptali sözkonusu değildir. Konaklama, yeme-içme ve eğlence sektörümüz sezon için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürmekte. Şu anki verilere göre 2006 sezonu için rezervasyon iptali söz konusu olmadığı gibi bir artış sözkonusudur. Avrupa Pazarı’nda Muğla destinasyonu tercih edilen bir destinasyondur. Endişeye mahal yoktur” diye konuştu.

Sağlık ve hijyen konularında Sağlık ve Tarım il müdürlükleri ile kaymakamlıklar, belediyeler, turizm sektörü, esnaf ve ticaret odaları, Deniz Ticaret Odaları, Gümrük Müdürlükleri, Sahil Güvenlik ve Emniyet Müdürlüğü’nün kendi görev alanlarında her türlü tedbiri aldıklarına işaret eden Uyanık, buna bağlı olarak yörede görev bekleyen ekiplerin yeniden dizayn edildiğini söyledi.

“Problemsiz bir 2006 turizm sezonu hazırlanmakta” diyen Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürü Erdem Uyanık, sözlerini şöyle tamamladı: “Detaya inildiğinde çıkabilecek problemleri öngörüyle kaldırmaya çalışıyoruz. Öngördüğümüz çıkabilecek sorunları önceden sorun çıkmadan ortadan kaldırmanın yoluna gidiyoruz. Muğla ilinde sağlık, güvenlik ve ulaşım gibi risk konularında sezon öncesi çıkabilecek sorunları yaptığımız hazırlıklarla ortadan kaldırıyoruz. Bu konuda emeği geçen ve çalışmalarımızda bizlere destek olan kamu, kurum ve kuruluşları ile ilgililere yüksek seviyede gayret sarf ettikleri için teşekkür ediyorum.”