Kuş gribi sandılar idrar yolu enfeksiyonu çıktı

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Geçimli köyünde kuş gribi şüphesiyle askeri helikopterle Hakkari Devlet Hastanesi'ne getirilen Enver Ölmez (28), yapılan tetkiklerde sinizüt ve idrar yolu enfeksiyonu çıktı.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi Geçimli köyünde 3 gündür rahatsız olan Enver Ölmez, kuş gribi şüphesiyele askeri helikopterle Hakkari Devlet Hastanesi’ne getirildi. Hastanın gelişini bekleyen basın mensuplarına, hastayı alacak askeri ve sivil sağlık personeline maske taktırıldı, eldiven giydirildi. Hastanede de bütün personele maskenin giydirilmesi, hasta yakınlarında paniğe neden oldu. Ölmez’in kardeşi Nihat Ölmez, ağabeyinin hastalığından sonra Köprülü Askeri Hastanesi’ne, oradan da Hakkari Devlet Hastanesi’ne getirildiğini söyledi. Ölmez, “Hastamız yollar kapalı olduğundan helikopterle Hakkari’ye getirildi. Askerlerin ilgisinden çok memnun kaldık.” dedi. 112 Sağlık Hizmetleri ambulansına bindirilen Ölmez, Hakkari Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Burada yapılan tetkiklerde Ölmez’e sinizüt ve idrar yolu enfeksiyonu teşhisi konuldu.

Öte yandan yine Çukurca’da kanamalı doğum hastası Rüştiye Sever adlı 2 çocuk annesi, de aynı helikopterle Hakkari Devlet Hastanesi’ne getirildi.