Kuş gribi şüphesi bulunan Yorazlar köyü karantina altına alındı

Konya'da kuş gribi şüphesiyle gözlem altına alınan Yıldız ailesinin yaşadığı Ilgın İlçesi'ne bağlı Yorazlar köyü karantina altına alındı.

Kuş gribi şüphesine karşı Ankara’dan gelecek test sonuçlarının beklendiğini haber veren Uçak, itlaf ve ilaçlama çalışmaları için bütün hazırlıkların yapıldığını açıkladı.

Kuş gribi vakası riskine karşı köy halkına sürekli bilgilendirici anonslar yaptıklarını belirten Uçak, vatandaşların kanatlı hayvanlara dokunmamaları konusunda uyarıda bulunduklarını açıkladı.

Konya’da besledikleri tavukları yiyen aile, geriye kalan 5 tavuk aniden ölünce, kuş gribi korkusu ile hastaneye koşmuştu. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne getirilen 3’ü çocuk 5 aile bireyinden iki çocuk detaylı araştırma için Tıp Fakültesi’ne sevk edilmişti. Durumlarını doktora anlatan Yıldız ailesi, ilk tedavilerinin ardından Konya Numune Hastanesi’ne sevk edilmiş, Baba Halis, anne Halime, babaanne Rahime Yıldız, Numune Hastanesi’nde gözlem altına alınırken, çocukları Baki ve Umut Yıldız Faruk Sükhan Çocuk ve Doğum Hastanesi’nde gözlem altına alınmıştı.