‘Kuş gribi tehlikesi yok’

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, yaşanacak yeni bir göç dalgasında Türkiye'nin kuş gribi konusunda bir sıkıntı yaşamayacağını söyledi.

Partisinin Diyarbakır merkez ikinci olağan kongresine katılmak üzere Diyarbakır’a gelen AK Parti Diyarbakır Milletvekili, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır teşkilatının her hafta düzenlediği 250 öğrenciyi tiyatroya götürme programına katılarak, burada ilköğretim öğrencileriyle buluştu. Çocukların yoğun sevgisiyle karşılaşan Eker, çocuklarla el buluşması yaptı. Kimi öğrencileri öpen Eker, işlerinden dolayı öğrencilerle tiyatro izlemeyeceğini belirtince çocuklar, “Öğretmenim unutmayın bir dahaki sefere izleyeceğiz” diyerek Bakan’dan söz aldı.

Bakan Eker de çocuklara müsait bir zamanda beraber tiyatro izleme sözü verdi. Kuş gribi konusunda her türlü tedbirin alındığını hatırlatan Bakan Eker, yeni göç dalgasında bir sıkıntı yaşamayacaklarını belirtti. Herşeyin kontrol altında olduğunu dile getiren Eker, “Bizim için yeni bir durum yok. Bize bir sıkıntı gelmez. Göçmen kuşların muhtemelen uğrak yerlerinde denetim ve kontroller yapılıyor, uyarılarda bulunuluyor. İl ve ilçe tarım müdürlüklerimiz gerekli uyarıları yapıyor” dedi.

Beyaz et tüketiminin aşağı yukarı aynı seviyeye geldiğini kaydeden Eker, kendilerinin öteden beri uygun koşullarda pişirilmesi halinde beyaz et tüketiminde bir sıkıntı olmayacağını söylediklerini hatırlattı. Partilerinin çocukları her hafta tiyatroya getirdiğini anlatan Bakan Eker, çocukların sosyal faaliyetlerde bulunmasının önemli olduğunu söyledi.

Bakan Eker, daha sonra partisinin merkez ikinci olağan kongresine katılmak üzere Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’ndan ayrıldı.