Kuş gribi virüsü taşıyan Çanak kardeşler taburcu oldu

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaklaşık iki haftadır kuş gribi tedavisi gören Muammer ve İskender Çanak kardeşler bugün akşam saatlerinde taburcu edildi.

Hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan baba Muhammet Çanak, çocuklarıyla yakından ilgilenen doktorlara teşekkürler ederek, ”Bu olay daha önce bilinmediği için tecrübesizlik ve dikkatsizlikten dolayı hatalar yaptık. Bu nedenle daha dikkatli ve tedbirli olacağız.” dedi. Çocuklarının tehlikeli bir virüs taşımasının kendilerini üzdüğünü söyleyen Çanak şöyle konuştu: ”Buna rağmen Allah’a şükür çocuklar tehlikeyi atlattı. Endişe ve korku içerisinde yaşadık. Bir yerde bir ölüm haberi duyduğumuzda yüreklerimiz parçalanıyor.”

‘Çocuklarınızın sağlık durumuyla ilgili bir endişeniz var mı’ sorusuna baba Çanak, ”Çocukları ilk hastaneye getirdiğimizde büyük bir endişe ve korku içerisindeydik. Çocuklarda herhangi bir olumsuz bir durum meydana gelmedi.”

Anne Pempe Çanak ise çocuklarıyla yoğun bakımda kaldıkları zamanda görüştüklerini belirterek, hastane hijyen şartlarına asgari önem verdiklerini söyledi. 3 yaşındaki İskender annesinin kucağında 5 yaşındaki Muammer ise babasının kucağında taburcu oldu. Çocuklarını hastaneden alan aile açıklama yaparken ağlamamak için kendilerini zor tuttu.