Kuş gribinden Koçyiğit ailesinin hayatını değiştirdi

Üç çocuğunu kuş gribi nedeniyle kaybeden Koçyiğit ailesinin hayatı değişti. Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde ikamet ettikleri zaman kuş gribine birer gün ara ile üç kurban veren Koçyiğit ailesi artık Ankara'da yaşıyor.

Kuş gribi vakasından dolayı Türkiye’de hayatını kaybeden ilk aile olarak kayıtlara geçen Koçyiğit ailesinin yaşamı bir anda değişti. Koçyiğit ailesine en büyük desteği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi. Aile reisi Zeki Koçyiğit’i makamında kabul ettikten sonra ev ve iş sözü veren Başbakan Erdoğan sözünü yerine getirerek aileyi ev ve iş sahibi yaptı. Yüreği parçalı baba Koçyiğit günü birlik İran’a gidip gelen ve küçük çapta iş yapan bir esnaftı. Bu nedenle maddi durumu çok zayıftı. En büyük çocuğu olan Muhammed Ali Koçyiğit ders saatlerinin dışında çarşıda şeker satarak ailesine destek vermeye çalışıyordu. Üç çocuğunu kaybetiği evde artık oturmak istemeyen aile Ankara’ya taşınarak artık yaşamlarına Ankara’da devam ediyor.

Aile reisi Zeki Koçyiğit Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye’de göreve başladı. Başbakan’ın kendilerine bu kadar sahip çıkmasının acılarını biraz da olsa hafiflettiğini söyleyen baba Koçyiğit “Bir anda üç çocuğumu kaybettim, neye uğradığımı şaşırdım. Ama dostlarım sayesinde bu acı hafifledi. En önemlisi de Ali Hasan’nın iyileşmesi oldu. Artık Ankara Eryaman’da yaşamaya devam edeceğiz. Çünkü Doğubayazıt’ta kalmamız acıları tekar hatırlamamıza sebep olacaktı. Başbakan bize verdiği sözü tuttu. Artık hem evimiz hem de işim var. Ankara’da işe başladım ama şu anda izin aldım. Bu konuda bize destekte bulunan herkesten Allah razı olsun.” şeklinde duygularını dile getirdi.

M.EMİN ÖZCAN: BANA VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

Kuş gribinden dolayı hayatını kaybeden Fatma Özcan’ın ailesi ise verilen sözlerin hiç birisinin yerine getirilmediğinden yakınıyor. Başbakan’ın elçisi olarak gelen AK Parti Ağrı Milletvekili Naci Aslan’ın kendisine kısa sürede bir ev ve iş verileceğini söyleyen Özcan, “Benim maddi durumum çok kötü. Kuş gribinden dolayı bir kızımı kaybettiğim için bana iş ve ev sözü verilmişti. Ama maalesef şu anda verilen hiç bir söz yerine getirilmedi. Hatta çok borcum var. Neden söz verdiler ve neden sözlerinde durmadılar hiç bilmiyorum.” diye konuştu.