Kütahya Porselen’den eğitime tam destek!

Kütahya'da şimdiye kadar 2 okul yaptırarak örnek bir davranış sergileyen Güral ailesinin genç varislerinden Sema Güral Sürmeli, aile olarak eğitime katkı yapmaktan dolayı son derece mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Kütahya Porselen A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’ın kızı olan Sema Güral Sürmeli, Milli Eğitim Bakanlığı ile Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ortaklaşa girişimiyle başlatılan “1 yıl içinde 81 ilde 81 okulun onarımı projesi” kapsamında Kütahya için ihtiyaç bulunan 46 bin 500 YTL’lik masrafı üstlendi. Söz konusu proje kapsamında “Yaşasın okulumuz” kampanyasına katılarak eğitime destek vermekten duyduğu mutluluğu dile getiren Sürmeli, “Geleceğin teminatı çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak için ilimizde dedemin adını verdiğimiz Ali Güral Anadolu Lisesi ve 2005-2006 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayan babamın adına yaptırdığımız Nafi Güral Fen Lisesi ile bu tür kampanyalara gösterdiğimiz hassasiyet ve sorumluluklarımız çerçevesinde eğitime destek sürecini devam ettirmekten gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir dönem Sigarayla Savaşanlar Vakfı başkanlığını da yürüten Sema Güral Sürmeli, Kütahya’da özellikle Çocuk Yuvası, Huzurevi ve genç kızların barındığı yetiştirme yurduna karşı olan ilgisiyle de tanınıyor.