Kütahya’da 250 köy yolu ulaşıma kapandı

Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan kar yağışı Kütahya'da 250 köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden olurken, taşımalı eğitim 1 gün tatil edildi.

Kütahya-Afyonkarahisar, Kütahya-Eskişehir ve ilçelerle bağlantı yollarında herhangi bir sorun olmadığı öğrenildi. Dün akşam saatlerinde yağmaya başlayan kar nedeniyle şehirler arası yollarda 2 maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldiği belirtilirken, bölge trafik ekipleri yollarda denetimlerini sıklaştırdı. Kar yağışının en fazla etkilediği Simav ve Domaniç ilçeleri ile yüksek kesimlerde kar kalınlığı 25 santimetreyi buldu. İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme birimine bağlı 19 ekipteki 55 personel, kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Karayolları ekipleri ise sorumluluk bölgelerinde tuzlama çalışması yapıyor.

Diğer yandan yetkililer vatandaşları donma tehlikesine karşı uyardı. Hava sıcaklığının iyice düştüğü özellikle gece saatlerinde evdeki muslukların hafif açık bırakılması gerektiğine dikkat çeken yetkililer, suların donması halinde tesisata zarar verebileceğini ve bunun maddi kayıplara yol açabileceğini vurguladı.