Kütahya’daki cinayette 1 kişi tutuklandı

Kütahya'da, 4 gün önce emekli memurun evinde öldürülmesine ilişkin Uşak'ta gözaltına alınan 2 kişiden 1'i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Bekir Gök’ün (56) evinde öldürülmesine yönelik soruşturma kapsamında Kütahya Emniyet Müdürlüğünce özel olarak oluşturulan ekip, Uşak’ta bir gün süren çalışma sonucu G.Ö. (23) adlı erkek ve E.B. (16) adındaki kızı gözaltına alarak, Kütahya’ya getirdi.

Emniyette sorgulanan zanlılar, daha sonra adliyeye sevk edildi. G.Ö, ”kasten öldürme” suçundan nöbetçi mahkemece tutuklandı, E.B. ise serbest bırakılarak, ailesine teslim edildi.

MAKTULE GASP AMACIYLA YAKLAŞTIKLARI İDDİASI

İddiaya göre, Uşak’ta barmenlik yapan G.Ö. ile bu kentte ikamet eden sevgilisi E.B, yaklaşık 6 ay önce televizyonda arkadaşlık içerikli kanalları izlerken, Bekir Gök’ün bıraktığı mesajı gördü.

G.Ö’nün teklifi üzerine E.B, parasını ve kredi kartlarını gasbetmek amacıyla telefonda Bekir Gök ile bağlantı kurdu. Daha sonra Kütahya’ya geldi. Gök’ün evinde kalmaya başlayan E.B, G.Ö’ye Uşak’a dönmek istemediğini ve gasp fikrinden vazgeçtiğini söyledi.

Bekir Gök’ün evinde ölü bulunmasından 6 gün önce Kütahya’ya gelen G.Ö, Gök’ün evinin zilini çaldı. Kapıya çıkan Gök ile tartışan ve E.B’nin de bulunduğu evin banyosunda Gök’ü vücudunun 11 yerinden bıçaklayıp, 3 kez kömür küreğinin uç kısmıyla kafasına vurarak öldüren G.Ö, daha sonra E.B. ile evden ayrıldı.

E.B’yi olay gecesi bir arkadaşının evine bırakan ve otele giden G.Ö’nün, görevliye karnının aç olduğunu ve az pişmiş et yemek istediğini söylediği iddia edildi. G.Ö’nün, 29 Ocak sabahı ise E.B. ile Uşak’a gittiği öğrenildi.

Cinayetin olaydan 6 gün sonra ortaya çıkmasının ardından soruşturmayı yürüten Kütahya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, maktulün evinin çevresindeki güvenlik kameraları kayıtlarıyla vatandaşların ifadeleri doğrultusunda G.Ö. ve E.B’nin kimliğini belirleyip Uşak’a gitti.

Cinayetin ortaya çıktığından habersiz olan, poliste aralarında silahla ve bıçakla yaralama, kasten öldürmeye teşebbüs gibi 8 suçtan kaydı bulunan G.Ö’ye, bir belge hakkında işlem yapılacağı söylenip, Uşak Emniyet Müdürlüğüne çağrıldı. Buraya gelen G.Ö. gözaltına alındı. Aynı gün E.B. de yakalandı.

OLAY

Eskişehir’de yaşayan Nezih Gök, 3 Şubatta, yaklaşık bir haftadır cep telefonundan ulaşamadığı babası Bekir Gök’ün Kütahya Saray Mahallesi Fuatpaşa Caddesi Pazaroğlu Apartmanı’ndaki evine gelmiş, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırdıktan sonra babasını banyoda ölü bulmuştu. Cesette yapılan incelemede, Bekir Gök’ün balta ve bıçak darbeleriyle öldürüldüğü belirlenmişti.