Kutan: AK Parti hükümeti panik halinde

Kutan, "Aylardır yapılan konuşmalarda barajı aşamayacak partlere oy vermeyin deniyor. Saadet Partisi barajı aşamayacak oyunuzu bize verin diyor. Bizim barajı aşmak gibi bir derdimiz yok" dedi.

SP Genel Başkanı Recai Kutan, AK Parti hükümetinin panik halinde olduğunu belirterek “Aylardır yapılan konuşmalarda barajı aşamayacak partlere oy vermeyin deniyor. Saadet Partisi barajı aşamayacak oyunuzu bize verin diyor. Bizim barajı aşmak gibi bir derdimiz yok” dedi.

Konya Hükümet Meydanı’nda yapılan Saadet Partisi’nin mitingi 21 top atışıyla başladı. Coşkulu kalabalığa seslenen Recai Kutan, Konyalı vatandaşlardan oy istedi. AK Parti hükümetine yüklenen Recai Kutan, yaptığı konuşmada “AK Parti hükümeti panik halinde, aylardır yapılan konuşmalarda barajı aşamayacak partlere oy vermeyin deniyor. Saadet Partisi barajı aşamayacak oyunuzu bize verin diyor. Bizim barajı aşmak gibi bir derdimiz yok, biz Saadet Partisi olarak tek başına iktidar olmak için bu seçimlere girdik” şeklinde konuştu.

Kutan konuşmasında, “Bu seçimleri yanlız Türkiye değil aynı zamanda Amerika, Avrupa ve İsrail yakından takip ediyor. Bu ülkelerin dudakları uçukluyor çünkü; Saadet Partisi her gittiği yerde çoşkulu bir kalabalıkla karşılanıyor” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra konuşmaya davet edilen Necmettin Erbakan, Konya’nın kurtuluşun kalbi olduğunu söyleyerek “İki gün sonra Saadet Partisi 22 temmuz seçimlerinde volkan gibi patlayarak başa geçecektir. Saadet Partisi başa geçtiğinde yeni bir Türkiye doğacak, dünyanın tanıdığı bir Türkiye durumuna gelecektir. Yapılacak olan seçim diğer seçimlere benzemiyor. Nedeni, bundan önce yapılan seçimlerde ülkeyi kim iyi yönetir kim kötü yönetir ona bakılıyorken bu seçimlerde var mı olacağız yok mu olacağız onun için önemli” dedi.