Kutan: Erkekseniz çıkın ortaya

Papa'ya gelme mitingi için hazırlık yapan Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Kutan, AKP'ye meydan okudu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Kutan, Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı’nda, partisinin ”Merkez İlçe Teşkilatları Başkanları” toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, Avrupa Birliği ilerleme raporuna yönelik eleştirilerde bulundu. Devlet Bakanı Ali Babacan’ın, Danimarka’da havaalanında aranmak için 35 dakika bekletilmesini eleştiren Kutan, şöyle konuştu: ”Yahu sesleniyorum; ‘Başınıza çalın, gelmiyorum ben, geldiğim uçakla geri döneceğim’ gibi erkekçe bir tavır mümkün değil miydi? Ama nerede, boyunları eğik. AB’ye kuzu kuzu gittiler, adamlar da uydurmadan bazı özür dileme beyanatlarında
bulundular. AK Parti hükümetine sesleniyorum; Ne zaman uyanacaksınız, ne zaman erkekçe ortaya çıkıp dışa bağımlı olmayan, milli bir politika uygulayacaksınız.”

-PAPA’YA ”GELME” MİTİNGİ-

Kutan, 26 Kasımda İstanbul Çağlayan Meydanı’nda Papa’ya ”gelme”
diyecekleri bir miting yapacaklarını bildirdi. Çalışanlara yönelik ‘fiş toplama’ uygulamasının kaldırılması kararını da eleştiren Recai Kutan, bunun bir sonucu olarak KDV ve ÖTV oranlarının artırılacağını ileri sürdü.

İstanbul’da ekmeğe yüzde 30 oranında zam geleceğinin açıklandığını belirten Saadet Partisi Genel Başkanı Kutan, ”Hani enflasyon yüzde 9’du” dedi.

Türkiye’nin son 3,5 yılda faize toplam 171 milyar dolar ödediğini ileri
süren Kutan, 2002 yılında 150 katrilyon lira olan iç borcun, 251 katrilyon liraya, 130 milyar dolar olan dış borcun da 194 milyar dolara yükseldiğini
söyledi.

Kutan, aynı dönemde dış ticaret açığının 95 milyar dolara ulaştığını
belirterek, ”100 dolarlık ihracatın 71 dolarında ithalat malı var” diye
konuştu.

Tarım kesimine yönelik değerlendirmeler de yapan Recai Kutan, ”Pamuk
üretmek akıllı adam işi olmaktan çıktı” görüşünü dile getirdi.

Kutan, ilçe başkanlarının seçim için geceli gündüzlü çalışmaların da istedi.