Kutlu: Beşiktaş’ı yenebiliriz

Denizlispor'da teknik direktör Hakan Kutlu, ''Daha önce sergilediğimiz oyunları sahaya yansıttığımız takdirde, Beşiktaş'ı yenebileceğimizi düşünüyorum'' dedi.

Teknik direktör Hakan Kutlu yönetiminde Şemikler Haluk Ulusoy Tesisleri’nde yaptığı akşam antrenman ile Beşiktaş maçının hazırlıklarına devam eden yeşil siyahlı takım, fizik kondisyon çalışmasının ardından, çift kale maç yaptı. Antrenmana sakatlığı devam eden Güray katılmazken, hafif sakatlığı olan Burak ise takımdan ayrı koşu yaptı.

Kutlu, antrenman sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Beşiktaş’ın güçlü bir takım olduğunu, ancak kendilerinin şiddetle puana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Denizlispor taraftarının, son haftaların formda iki takımını izleme imkanı bulacağını belirten Kutlu, şöyle dedi:

”Beşiktaş’ın, son haftalarda aldığı galibiyetlerden ötürü moral motivasyonu yüksek. Ama bizim de moral motivasyonumuz yüksek ve biz de kaliteli futbolculardan kurulu iyi bir takımız. Ligde bulunduğumuz puan durumu kimseyi yanıltmasın. Zaten son zamanlarda futbolcularımız kalitelerini gösterip bu zorlu durumdan, bu psikolojiden çıkmayı başardılar. Daha önce sergilediğimiz oyunları sahaya yansıttığımız takdirde, Beşiktaş’ı yenebileceğimizi düşünüyorum. Taraftarımızın desteği de büyük. Her zaman yanımızdalar. İnşallah biz bu maçta, yüzümüzün hakkıyla çıkacağız” dedi.

Kutlu, son 4 maçtır yenilmeme özelliklerini sürdürmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Denizlispor kaptanı kaleci Özden de, Manisaspor ve Beşiktaş maçlarından en az 4 puan hedeflediklerini, Manisa’daki beraberlikten sonra, Beşiktaş’ı yenip bu hedefe ulaşmayı istediklerini belirterek, ”Kendi evimizde kesinlikle kaybetmek istemiyoruz. Ne Beşiktaş, ne başka bir takım. Kim olursa olsun, bu haftaki maçtan kesinlikle galip gelmemiz gerekiyor. Bunun bilincindeyiz” dedi.

Defans oyuncusu Çağlar da, içeride oynamanın avantajını kullanarak, Beşiktaş’ı Denizli’den eli boş göndermeyi planladıklarını kaydetti.