Kutlu Doğum’da tasavvuf konseri

Denizli Belediye Konservatuarı sanatçıları ve Yunus Emre Gönül Derneği sanatçılarından oluşan Türk Tasavvuf Müziği Korosu, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında konser verdi.

Belediye Sanat Merkezindeki düzenlenen etkinliğe Denizli Vali Yardımcısı Muhsin Çatmadım, Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Yunus Emre Gönül Derneği Başkanı Mümtaz Sami Özok ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konser sonrası bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Çatmadım, “Yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi Denizlimizde de bir hafta süresince Sevgili Peygamberimize yaraşır bir etkinlikler zincirini beraberce gerçekleştirdik. Müftülüğümüz, Belediye Başkanlığımız, sivil toplum örgütlerimiz düzenlemiş oldukları programlarla bu haftaya ayrı bir zenginlik kattılar. Konferanslar verildi, söyleşiler yapıldı. Bugün de değerli şefimiz Erol Çiftçi Bey’in önderliğinde değerli saz ve ses sanatçılarımızla Belediye Konservatuvarı sanatçılarının ve Yunus Emre Gönül Derneği’nin değerli katkılarıyla bugün sizlerle birlikte birbirinden nadide eserleri coşkuyla dinledik. Öyle tahmin ediyorum ki bu konseri hazırlamak için günlerden beri çalışıyorlar, emek veriyorlar ben onların emeğine de ayrıca saygı duyuyorum ve sizlere de böyle bir geceye katıldığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Yardımcısı Çınar da her gecen yıl farklı bir kutlama programı sergilemek gayretinde olduklarını belirterek, “Peygamber Efendimizin 1440. doğum yıl dönümü etkinliklerinin birçok bölümünde Denizli Belediyesi olarak yer aldık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Allah hepinizden razı olsun diyor teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Konuşmaların Vali Yardımcısı Çatmadım ve Başkan Yardımcısı Çınar sanatçılara çiçek sundu.