Kutlu: Galibiyet kentte oluşmaya başlayan beraberliği hızlandıracaktır

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Hakan Kutlu, Karşıyaka karşısında aldıkları 3-0'lık galibiyetin kentte oluşmaya başlayan beraberliği hızlandıracağını belirtti.

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Hakan Kutlu, Karşıyaka karşısında aldıkları 3-0’lık galibiyetin kentte oluşmaya başlayan beraberliği hızlandıracağını belirtti.

Kutlu, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, yaptığı açıklamada sezon öncesinde çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini hatırlattı. Ligin ilk haftasını da bay geçtiklerini ifade eden Kutlu bu yüzden maçın temposunun düşük olduğunu ifade etti.

Takımın gerçek gücünü henüz sahaya yansıtamadığını vurgulayan Kutlu, “Ligin bizim açımızdan ilk haftasında geçen hafta Orduspor gibi ciddi, moralli bir takıma karşı mücadele verdik. Özellikle ikinci yarıda maçın ritmini iyi yakaladık. Bu da gelecek açısından umut verici.” dedi.

Karşıyaka’nın da çok güçlü bir rakip olduğunu anlatan Kutlu, “Biz maça çok iyi başladık. Golü bulmakta biraz geciktik. İlk yarıyı 1-0 önde kapatttık. İkinci yarıda pozisyon vermeden 2 gol daha attık. Bu bizim için önemliydi. Bu galibiyet ümit ediyorum ki kentte oluşmaya başlayan beraberliği hızlandıracaktır. Beraberliği yakaladığımızda şampiyonluk yolumuz güç kazanacaktır.” diye konuştu.

Futbolculardan Nurullah Kaya ile takım kaptanı Ali Tandoğan’da maçta galip geldikleri için sevinçli olduklarını dile getirdiler.

GÖKSU: BUGÜN TOP BİZİ SEVMEDİ

Kaşıyaka Teknik Direktörü Mustafa Ati Göksu ise maçın ilk yarısında iyi oynadıklarını ve yakaladıkları 2 pozisyonu değerlendiremediklerini kaydetti. Pozisyonları golle sonuçlandırmaları halinde maçın skorunu da kendi lehlerine çevirebileceklerini ifade eden Göksu şunları söyledi:

“Ama bunu yapamadık. İkinci yarı Mersin iyi oynadı ve hak ettiğini aldı. Bu yüzden rakibimizi kutluyorum. Bazen topun da biraz sizi sevmesi gerek. Bugün top bizi sevmedi. Bu mağlubiyeti unutup, önümüzdeki süreçte daha iyi şeyler yapmak için çalışacağız.”

Futbolculardan Onur Kıntaş ile Ali Say’da mağlubiyetten duydukları üzüntüyü dile getirdi.