Kuyumcuyu soyan hırsızlar 16 kilogram altınla kaçtı

İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bulunan bir kuyumcuya giren hırsızlar, oksjien kaynağı kullanarak açtıkları kasadaki yaklaşık 16 kilogram altını çalarak kaçtı.

Osman Zeki Okuturlar’a ait kuyumcu dükkanına giren hırsızlar, kuyumcu dükkanı ile yanyana bulunan giyim mağazasına girdi.

Giyim mağazasının içinden, kuyumcuya ait kasanın arkasına dolanan hırsızlar, yanlarında getirdikleri oksjen kaynağı ile kasayı açarak içindeki yaklaşık 11 kilogram 14, 5 kilogram da 22 ayar altını çalarak kaçtı. Hırsızların ayrıca kasada bulunan müşteri senetleri ile bir miktar döviz ve YTL’yi de çaldıkları belirtildi.

Sabah işyerine gelen mağaza çalışanlarının durumu farketmesi üzerine olay yerine çağrılan polis ekipleri mağaza içinde geniş çaplı inceleme yürüttü. Parmak izi çalışması yapan ekipler, hırsızların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Olayın şokunu üzerinden atamayan mağaza sahibi Okuturlar ise mağazada alarm sistemi ve kamera bulunmadığını, bunu bilen insanların hırsızlık olayını gerçekleştirmiş olabileceğini belirtti.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.