Kuzenlerin boğularak öldürüldüğü kesinleşti

Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde kaçırıldıktan 44 gün sonra cesetleri bulunan iki kuzen çocuğun, adli tıp raporuyla boğularak öldürüldüğü belirlendi.

Karacalar Köyü İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri Tuğçe Yıldırım (10) ve Büşra Karabacak (10), 21 Mart günü öğle saatlerinde evlerinden okula gitmek için ayrıldı ve bir daha haber alınamadı. Kuzenlerin kaybolduktan 44 gün sonra Çamurlu köyü yakınlarındaki menfezde cesetleri bulundu. Adli Tıp Kurumu Bursa Şubesi’nin yaptığı incelemede, kuzenlerin boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Kurum, ilk sonuçları Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Jandarma Komutanlığı’na bildirdi. Cesetler tanınmaz halde olduğu için baba Yüksel Yıldırım’ın kızı Tuğçe ile ilgili kimlik tespiti de yaptırdığı ve cesedin Tuğçe’ye ait olduğunun belirlendiği kaydedildi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Alaattin Katı, raporda sadece kuzenlerin boğularak öldürüldüklerine yer verildiğini belirtirken, olayla ilgili araştırmalarının devam ettiğini söyledi. Bugüne kadar çok sayıda kişinin ifadesine başvurulduğunu kaydeden Katı, çocuklara tecavüz edilip edilmediğine ilişkin ve olay yerinde bulunan materyallerle ilgili laboratuvar sonuçlarını beklediklerini ifade etti.