Kuzey İranda Milli Takımı Teknik Direktörü O’neill: Zor bir maç olacak

A Milli Futbol Takımı ile yarın Adana 5 Ocak Stadı'nda özel bir karşılaşma yapacak olan Kuzey İrlanda'nın Teknik Direktörü Michael O'neill, çok zorlu bir maç olacağını söyledi.

A Milli Futbol Takımı ile yarın Adana 5 Ocak Stadı’nda özel bir karşılaşma yapacak olan Kuzey İrlanda’nın Teknik Direktörü Michael O’neill, çok zorlu bir maç olacağını söyledi.

Konakladıkları Seyhan Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında O’neill, Türkiye’nin kadrosunda önceki elemelere göre önemli değişikliklerin varlığına işaret etti. O’neill, “Onlar da yeni bir yapılanmanın içinde. Aynı zamanda Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Avrupa’nın önemli kulüplerinden önemli oyuncular var. Dolayısı ile bu oyunculara karşı mücadele etmek zor olacak. Ama bizde yarın en iyi oyunumuzu sergileyip, kendimize fayda çıkaracak bir mücadele ile ayrılmak istiyoruz.” dedi.

‘Niçin son yıllarda Avrupa şampiyonalarına gidemiyorsunuz?’ şeklindeki bir soruya cevap verirken Michael O’neill, Kuzey İrlanda’nın geniş bir kadrosunun olmadığını ifade etti. O’neill, “Limitli bir kadro ile mücadele ediyoruz. O yüzden bu tarz turnuvalarda başarılı olmak çok zor. Aynı zamanda oyuncularımızın birçoğu tecrübesiz. Bu yüzden önemli turnuvalara katılamıyoruz. Bu turnuvalarda güçlü rakiplerle oynamak her geçen gün bizi biraz daha tecrübelendiriyor, ileri gitmemizi sağlıyor.” diye konuştu.

Oyuncuları görmek için bu tarz hazırlık maçlarının oldukça yararlı olduğunu vurgulayan O’neill, Türkiye’nin zor bir rakip ve son anda belli olduğunu anlattı. O’neill, şöyle devam etti:

“Yaklaşık bir ay önce belli oldu. Dolayısıyla zor bir rakiple karşılaşacağız. Buna kısa sürede hazırlanmak durumunda kaldık. İngiltere’de oynayan Brunt sakatlığı nedeniyle kadroda yok. Dünya kupasına gidebilmek için çok büyük beklenti vardı. Şimdi Avrupa şampiyonasına katılabilmek adına benzeri bir beklenti söz konusu. Bu tarz maçlar çok zordur; çünkü takımlar değişim içinde oluyor.”

İlk kez geldiği Türkiye’de ve Adana’da çok iyi karşılandığını dile getiren O’neill, keyifli iki gün geçireceklerini sözlerine ekledi. Kaptan Steven Davis da A Milli Takımı çok yakından takip edemediğini kaydetti. Davis, bazı maç ve oyuncuları ancak takip edebildiğini belirtti.