Kuzeye yağış uyarısı

Yarın ve hafta sonunda yurdun güney ve batı bölgelerinin az bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre; yarın ve hafta sonunda yurdun büyük bir bölümünde yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıklarının da mevsim normalleri civarında, güney ve batı kesimlerde üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Önümüzdeki 3 gün boyunca bölgelerimizde beklenen hava durumları şöyle olacak:

Yarın; yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Kars ve Ardahan çevreleri yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında etkili olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç kesimlerinde yoğun olmak üzere sis görüleceği tahmin ediliyor.

Cumartesi günü; yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Van, Hakkari, Tokat ve Sivas çevreleri yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında etkili olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun Kuzeyi ile Van, Hakkari ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar

şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç kesimlerinde yoğun olmak üzere sis görüleceği tahmin ediliyor.

Pazar Günü; yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ardahan çevreleri yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç kesimlerinde sis görüleceği tahmin ediliyor.

Yarın ve Cumartesi günü kuzeydoğu kesimlerde görülecek yağışların, Rize ve Hopa çevreleri başta olmak üzere, Doğu Karadeniz kıyılarında etkili olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını ve heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.