Kylie Minogue’a kaftan hediye edildi

Bir giyim firmasının organizasyonuyla konser vermek üzere Türkiye'de bulunan pop müzik sanatçısı Kylie Minogue'a ''İstanbul hatırası'' olarak kendisi için özel hazırlanmış bir kaftan hediye etti.

Garize’den yapılan açıklamaya göre, son albümü ”X”in dünya turnesi kapsamında bu akşam vereceği konserde Türk hayranlarıyla buluşacak Minogue’a, dün akşam, kaldığı otelde hediye edilen kaftan sanatçı için özel olarak hazırlandı. 10 kişilik bir ekiple 15 günde hazırlanan tamamı el işlemesi olan kaftanın önünde ve arkasında lale figürü bulunduğu, etekleri ve kol ağızlarında ay-yıldız işlemesinin, omuzlarında haç figürünün yer aldığı kaydedildi.

Minogue’un, mini bir şortla tamamlanan mor ve fıstık yeşili kaftanı aynı kumaştan özel olarak hazırlanan gül suyu kokulu bir bohça ile sunan firma yetkililerine, ay-yıldız figürünü zaten çok sevdiğini, kaftanı da çok beğendiğini dile getirdiği belirtildi.

Sanatçının dün akşam doğum günü olması ve İstanbul hatırası sunulması amacıyla hediye edilen ve İstanbul’un etnik, kültürel ve dinsel kardeşlik özelliğinin yansıtıldığı kaftanı bu akşam konserinde giyebileceği belirtildi.

Bu arada, sanatçı bugün kaldığı otelden çıkmadı. Hayranları ise sanatçıyı görmek için otelin kapısında gün boyunca nöbet tuttu. Minogue’un hayranları arasında Hollanda’dan gelen 21 yaşındaki Andrea Signer adlı genç kız ise basın mensuplarının ilgi odağı oldu.

Vücudunun değişik yerlerine Kylie Minogue’un adının yazılı olduğu dövmeler yaptırdığı görülen genç kız, Minogue’un dünya turnesi kapsamında konser verdiği her ülkeye kendisinin de gittiğini ve onu çok sevdiğini söyledi.