Latif Doğan’a ağır suçlama

Adana Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Kültür ve Dayanışma Derneği (Yurt Ay-Der), sanatçı Latif Doğan'ın katıldığı televizyon programlarında kendilerine vermek üzere aldığı hediye çeklerini göndermediğini iddia etti.

Yurt Ay-Der Başkanı Osman Yıldız ve yetiştirme yurtlarından ayrılanlarla birlikte düzenlendiği basın toplantısında, sanatçı Latif Doğan’ın katıldığı televizyon programlarında kendisine verilen hediye çeklerini aradan aylar geçmesine rağmen göndermemesinden dolayı mağdur olduklarını söyledi.

Latif Doğan’ın ayrıca sığınma evinde kalan çocuklardan Erkan Demir ile Murat Aytuğ’a bilezik sözünü de tutmaması nedeniyle kamuoyunda yanlış anlamalar olduğunu ifade eden Yurt Ay-Der Başkanı Yıldız, şunları söyledi: “Eğer kendisi çıkıp aldığı hediye çeklerini göndermemesinin sebebini açıklamazsa, biz de gerekli mercilere başvuracağız. Ayrıca kendisini üyeliğimizden çıkarmayı düşünüyoruz.”

Latif Doğan’ın ilk kasetinden elde ettiği başarıyı ikinci kasetinde gösteremediği için Adana Yurt Ay-Der ve sığınma evi üzerinden şöhretini sürdürmek istediği ileri sürüldü. Yetiştirme Yurdu’nda büyüyen ve dernek üyesi Erkan Demir de, Latif Doğan’ın aldığı hediyelerin miktarının önemli olmadığına dikkat çekerek, “Bizi kullanıyor olması duygularımızı ve onurumuzu kırıyor. İnsanlara olan güvenimizi zedeliyor.” diye konuştu.

Sanatçı Latif Doğan’ın ATV’de Aydın’ın Sabah programında Doğtaş Mobilyadan bin YTL, ayrıca Kanal D’de Serdar Ortaç ile ATV’de Mehmet Ali Erbil’in programlarında da verilen hediyeleri derneğe ve sığınma evine göndermek üzere aldığı açıklandı.

Bu arada, Yurt Ay-Der Başkanı Osman Yıldız, Latif Doğan’ın telefonlarına çıkmadığını da sözlerine ekledi.