Lazaroni herkese şans tanıyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastião Lazaroni, 1 - 1 SSV Reutlingen maçıyla birlikte takımdaki gelişmeleri gözlemlediğini belirtti.

Brezilyalı teknik adama, “Bu maç bir önceki maçta oynamayan grubun kendisini göstermesi için bir şanstı çünkü ben herkese eşit şans vermeye gayret ediyorum. Sakat oyuncularımızın fazla oluşu nedeniyle bazı oyuncularım alışkın olmadığı mevkilerde oynamak zorunda kaldılar” diye konuştu.

Lazaroni ilk yarıda istediklerini yapamadıklarını belirterek, “İkinci yarıda golü bulduk ve birçok fırsat yakaladık. Ancak, Ergin’in ileride bir pas hatası yapmasıyla, rakip takım bir kontratak yaptı ve Feridun’un kanadından golü yedik. Bu tür hataları düzeltmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Oyuncularının SSV Reutlingen maçında çok pas hatası yaptıklarını söyleyen Brezilyalı teknik adam, “Kadronun darlığından ve Fatih Akyel, Ufukhan ve Mehmet Yılmaz gibi oyuncuların sakat oyuncuların sakat oluşlarından dolayı bazı oyuncularımı değiştiremedim” görüşünü savundu.

Lazaroni sahada mücadele eden bütün oyuncuları da ortaya koydukları özveriden dolayı kutladı.

Bordo – mavili ekibin oyuncularından Celaleddin, Ömer Rıza, Umut ve Cem Demir 1-1 beraberlikle sonuçlanan SSV Reutlingen maçını değerlendirdiler. Futbolcular ve maçla ilgili görüşleri ise şöyle;

Celaleddin: “Alman takımlarını ciddiye almak gerekiyor çünkü hiçbiri mücadeleyi bırakmıyor. Bugünkü karşılaşmada biraz zorlandık. Yarın bir hazırlık maçımız var bu nedenle gücümüzü biraz da onlara sakladık. Cuma gününden sonra hazırlıklarımızı bitirip lige tam güçle başlamak istiyoruz.”

Ömer Rıza: Üzgünüz çünkü maç 1-1 bitti. Çok pozisyon bulduk. Çokça da ofsayt pozisyonunda yakalandık. Her maç biraz daha oynamamız gerekiyor.”

Umut: “Hazırlık maçlarında gol atmak istiyorum ama biraz da kısmet bu işler. Sezon başı kampında olduğumuz için üzerimizde biraz yorgunluk da var ama lige tam olarak hazır bir şekilde gireceğimizi umuyorum.”

Cem Demir: “Üçüncü maçımda da golle tanıştım. İnşallah devamı gelir.”