Leblebi tozu yediler zehirlendiler

NIGDE - Nigde'nin Kiledere beldesinde bakkaldan aldiklari leblebi tozundan yiyen 86 ögrenci zehirlenerek Dr. Dogan Baran Çocuk Hastanesine kaldirildi.

Saat 16.30 siralarinda rahatsizlanan ögrencilerden 70’i iki belediye otobüsü ile Nigde Dr. Dogan Baran Çocuk Hastanesine kaldirildi. Hastanede yapilan ilk kontrollerde ögrencilerin zehirlendikleri tespit edildi. Daha sonra 16 ögrenci ise aileleri tarafindan hastaneye getirilmesiyle sayi 86’ya çikti. Olayi duyan veliler çocuklarini zehirlenmis olabilecegi endisesi ile hastaneye getirmeye devam ediyor.

Hastaneye gelerek çocuklarin durumu hakkinda bilgi alan Nigde Valisi Gündüz Beder, çocuklarin bakkaldan aldiklari leblebi tozu ile zehirlendiklerini tahmin ettiklerini ve bu tozdan numune alarak tahlil için Kayseri’ye gönderdiklerini gelecek sonuca göre zehirlenme sebebini kesin olarak tespit edebileceklerini söyledi. Beder, çocuklarin durumunun iyi oldugunu, birçogunun ayakta tedavi edildigini belirtti.

Hastane Bashekimi Uz. Dr. Bahri Elmas, gelen çocuklarda zehirlenme belirtisi olan karin agrisi sikayeti ve göz bebeklerinde büyümeler görüldügünü, çocuklara ilk müdahalelerin yapildigini ve müsahede altina alindigini ifade etti.