Levent Biçakci’dan medyaya sagduyu çagrisi

ISTANBUL - Futbol Federasyonu Baskani Levent Biçakçi, Türkiye - Isviçre maçi sonrasinda yasanan olaylardan dolayi medyadan yapilan haberlerde daha ilimli ve sagduyulu bir yaklasim göstermesini istedi.

FIFA Disiplin Kurulu’nun Türkiye – Isviçre maçi sonrasinda yasananlardan dolayi Türk medyasinda çikan haber yorum ve fotograflari da sorusturma dosyasina dahil edebilecegine dikkat çeken Biçakci, medyadan yapici ve yol gösterici haberler yapmasini istedi. Biçakci, ” Tabii ki sorunlarimizi tartisacagiz. Ancak bu tartismalarimizi karar asamasindayken yapmayalim. Karari bir görelim, ondan sonra elestirilerimizi yapalim. Bu Türk futbolu adina daha yarali olur.” diye konustu.

Almanya’da düzenlenecek 2006 Dünya Kupasi’na katilmak için Davut Disli, Fatih Terim ve ekibiyle futbolcularin büyük bir gayret gösterdigini kaydeden Biçakci,” Bazi oyuncularimiz maç atmosferinde istenmeyen hareketlerde bulunmuslardi. Ancak biz söz konusu arkadaslarimizin Disiplin Kurulu’na gerekli savunmalarini yapabilmeleri için de her türlü destegi verecegiz.” seklinde konustu.

“FUTBOL FEDERASYONU ILE ILGILI KARARLARI FEDERASYON GENEL KURULU VERIR”

Levent Biçakci, Spordan Sorumlu Devlet Bakani Mehmet Ali Sahin’in dün yaptigi, ” Basarisiz federasyonlarla çalismak zorunda degiliz” seklindeki açiklamasinin kendileriyli ilgili olmadigini söyledi. Federasyon Baskani, yasalar çerçevesinde Spordan Sorumlu Devlet Bakani Mehmet Ali Sahin’in açiklamalarina saygi duyduklarini belirterek,”Teftis Kurulu’nun inceleme baslatmasina saygi duyuyoruz. Ancak takdir edersiniz ki, Federasyon’la ilgil ikararlarin alindigi yer Futbol Federasyonu Genel Kurulu’dur” dedi.

Levent Biçakci, A Milli Takim Yardimci Antrenörü Mehmet Özdilek’in kendi iradesiyle görevinden istifa ettigini sözlerine ekledi.