Levent Kırca Erdoğan’ı çok kızdıracak!

Levent Kırca, Doğu'lu ailelerin polis taşlayan çocukları üzerinden para kazandığını ima etti.

Levent Kırca, TBMM’de tüm partilerin üzerinde uzlaşıp yasal düzenleme için kolları sıvadığı “taş atan çocuklar” meselesini işlediği skeçte, “Doğu ve Güneydoğu’lu aileler, polis taşlayan çocuklarının sırtından para kazanıyor ve bunun için çok çocuk yapıyorlar” mesajını verdi.

FOX TV’de yayınlanan “Olacak O Kadar” isimli programının son bölümünde Levent Kırca, “taş atan çocuklar” konusunu çok ilginç bir şekilde ele alarak Doğu ve Güneydoğu’lu aileleri suçlayıcı bir tavır sergiledi. Skeç yayınlanırken FOX TV’nin alttan “Anlı şanlı Türk bayrağımız cebinize gelsin” şeklinde bant reklamı yayınlaması da dikkat çekti.

ÖZELLEŞTİRME ELEŞTİRİSİ…

Ünlü komedyen Levent Kırca; “Özelleştir özelleştirdiğin kadar. Satın savın, yok pahasına… Kendi çıkarına. Sat gitsin. Satıyorum… Sattım…” anonsuyla yayınlanan üç dakikalık skeçte polise taş atan çocuklarının sırtından para kaza kazanan babayı canlandırıyor.

Skeçte geçen diyaloglar şöyle:

Birinci çocuk: Buyur babo. Ben de Apo’nun odasında televizyon yok eyleminde polise taş atmışam 3 lira kazanmışam.

İkinci çocuk: Buyur babo. Açılım süreci eyleminde polise taş atmışam 3 lira kazanmışam.

Üçüncü çocuk: Ben de dağdan inenlere destek eyleminde taş atmışam 3 lira kazanmışam.

Baba (Levent Kırca): Ey tamam… Hadi gidin yatın. Sabahleyin başka eylemler vardır. Yalnız azıcık pazarlık edin, bu para azdır. Hiç değilse 5 lira olsun.

Baba (devamla): La karı hadi biz de yatak…

Karısı: Erken değil midir Maho.

Baba: Daha iyi değil midir oğlum. Biraz erken yatak da bir çocuk daha yapak… Para getirsin…

AÇIK ARTIRMAYLA TAŞ ATAN ÇOCUK

Kırca, aynı skeçte kahveye gidiyor ve burada kaçırılan çocukların polise taş atmak amacıyla bölge halkına satıldığını açık artırmayla satılıyor. İstanbul’dan kaçırılan bir çocuk, 90 liradan başlayan açık artırma ile Güneydoğu’lu birisine 200 TL’ye satılıyor. İzmir’den kaçırılan bir başka çocuk ise 300 Tl’ye satılıyor.

“ÇOCUK BAŞINA 5 LİRA LO…”

Kırca, “Ağam ne oluyor burada böyle?” sorusuna ise, “Ticaret yapıyoruk oğlum. Memleketin orasından burasından kaçırılan çocuklar nereye gidiyor zannediyorsun?” cevap verip şöyle devam ediyor; “Buralardaki eylemlerde çocuklara taş attırmak iyi para getiriyor. Çocuk başına 5 lira veriyorlar. 10 Çocuk olsa günde 50 kağıt cebine koyuyorsun. Dır dikkatimi dağıtma birkaç çocuk da ben kapayım…”

“ANLI ŞANLI BAYRAK CEBİNE GELSİN”

Skecin yayını esnasında FOX TV’nin alt banta “Anlı şanlı Türk bayrağımız cebinize gelsin” şeklinde reklam geçmesi de dikkat çekti.