Lider Fenerbahçe ünvanını Ankara’da bıraktı!

Turkcell Süper Ligi’nin 22. haftasında Ankaraspor’a deplasmanında 2-1 mağlup olan lider Fenerbahçe, namağlup ünvanını Başkent’te bıraktı.

Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanan ve Ankaraspor’un Fenerbahçe’yi 2-1 mağlup ettiği maçtan sonra konuşan Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar, ”Lider Fenerbahçe’nin yenilmezliğine son vermemiz, takımımızın çıkışa geçmesi açısından iyi olacak. Hafta içinde bu maçla ilgili yaptığım değerlendirmelerde, maç günü saat 21.00’de görüşelim demiştim” diye konuştu.

Fenerbahçe karşısında her iki yarıda da mükemmel futbol oynadıklarını ifade eden Gökçınar, ”Aslında genellikle takımımız iyi futbol oynuyor, ama sonuca gidemiyordu. Bu akşam aldığımız galibiyetle çıkışa geçeceğimize inanıyorum. Ayrıca, bu galibiyeti uzun zamandır üzdüğümüz Onursal Başkanımız Melih Gökçek’e hediye ediyorum” diye konuşmasını tamamladı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Kulübü Onursal Başkanı Melih Gökçek ise, ”Eski bir Fenerbahçeli olarak yenilgiye üzüldüm, ama, Ankaraspor’lu olarak da sonuca sevindim. Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını, Ankaraspor’un da ligde daha üst sıralara yükselmesini temenni ederim’’ diye konuştu.

Fenerbahçe’nin namağlup ünvanına son veren Ankaraspor teknik direktörü Giray Bulak ise, futbolcularının çok iyi mücadele ettiğini ve yüreklerini ortaya koyduğunu belirterek, şunları söyledi: ”Namağlup takımı yenmenin keyfini yaşıyoruz. Çok mutluyuz. Bu galibiyet bizim için bir milat olacaktır. Tüm oyuncularımı kutluyorum. Çok kontrollü bir oyun oynadık. Futbolcularım çok iyi mücadele ettiler, yüreklerini ortaya koydular.”

Duran toplardan gol atmanın kendi özellikleri olduğunu, ancak Ankaraspor’un bu akşam bunu kendilerine karşı kullandığını ifade eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Cristoph Daum, sözlerine şöyle devam etti: ”Fakat, bir maçın kaybedilmesi, bizi şampiyonluktan geri bırakmayacaktır. Luciano o pozisyonda golü atsaydı, sonuç çok daha farklı olabilirdi. İkinci yarıdaki oyunumuz, bizi şampiyonluk yarışında umutlandırdı.”

Daum, Samsunspor maçındaki penaltı pozisyonuna, her hakemin de penaltı çalacağını iddia ederek, ”Hakemlerin pozisyon kararları ile ilgili yorum yapamam” diye konuştu.

Ankaraspor’lu futbocular Ersen Martin, Musa Büyük ve Hürriyet ise, çok önemli bir galibiyet aldıkları için mutlu olduklarını, ligdeki hedeflerine ulaşmak için iyi bir sonuç elde ettiklerini söyleyerek, ”Takım olarak inandık ve başardık. Fenerbahçe’nin namağlup ünvanına son verdiğimiz ve 3 puan aldığımız için de çok mutluyuz” şeklinde konuştular.