Liderlerin bayram programı

Yılbaşı ve Kurban Bayramı tatili süresince bazı liderler Ankara'da, bazıları da seçim bölgelerinde olacaklar.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Kurban Bayramını Ankara’da geçirecek. TBMB Başkanı Bülent Arınç’ın ise bayramda İstanbul’da olması bekleniyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramının ilk üç gününü İstanbul’da olacak.

Erdoğan, bayramın son günü olan 3 Ocak’ta, Lübnan’a günübirlik ziyarette bulunacak. Lübnan’da Cumhurbaşkanı Emil Lahoud, Başbakan Fuad Sinyora, Meclis Başkanı Nebih Berri ve Gelecek Hareketi Lideri Saad Hariri ile görüşecek olan Erdoğan’ın UNIFIL kapsamında Lübnan’da görevli Türk askeri birliğine bayram ziyareti yapacak.
Bayramlarda, genellikle memleketi ve seçim bölgesi Antalya’ya giden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kurban Bayramı ve yılbaşını Ankara’da geçirecek.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, bayramın birinci günü seçim bölgesi Elazığ’a gidecek ve ikinci günden itibaren İstanbul’da olacak.

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu ise bayramı seçim bölgesi Isparta’da geçirecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın da bayram tatilinde Ankara’da olacaklar.

Bu arada, siyasi partilerin genel merkezlerinde, Kurban Bayramının ikinci günü olan 1 Ocak’ta hareketlilik yaşanacak. Siyasi parti heyetleri karşılıklı bayram ziyaretlerinde bulunacaklar. Aynı gün öğleden sonra da genel merkezlerde partililerle bayramlaşma gerçekleştirilecek.