Lincoln G.Saray’da kalıyor

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, yeni sezonda Brezilyalı futbolcu Lincoln'ü bırakmayı düşünmediklerini söyledi.

Polat, Lig TV’de katıldığı ”Galatasaray Gerçeği” programında Şansal Büyüka’nın sorularını yanıtladı. Yabancı oyuncu transferinde başarısızlık, yerli oyuncularda ise hedefin tuttuğu görüşüne karşı çıkan Polat, ”Bunu kabul etmem. Feldkamp ile Almanya’da konuştuğumuzda, Serkan, Barış ve Bouzid için, ‘Sadece yetiştirme tazminatları var. Birini kazansak kardır’ dedi. Bunlardan ikisi tuttu. Bouzid ise milli oyuncu olmasına rağmen Galatasaray’da tutmadı” dedi.

Yeni sezonda Carrusca ve Bouzid’in takımda olmayacağını, Lincoln’ün kalitesini ise tartışmayacağını ifade eden Polat, şöyle konuştu:

”Ben Lincoln’ün başarısızlığını sakatlığına bağlıyorum. Bu gibi yıldızları tekme atarak durduruyorlar. Ben o çocuğun, her maç sonrası soyunma odasında ağrılar içinde yerde yattığını gördüm. Lincoln, İstanbul’u ve Galatasaray’ı çok seviyor. Gelecek seneye dair bize taahhüdü var. Biz onu gelecek sezon için elimizden çıkarmayı kesinlikle düşünmüyoruz. Carrusca ve Bouzid ise yeni sezonda bizimle olmayacak.”

Adnan Polat, önümüzdeki hafta içinde toplanarak, kalacak ve gidecek oyuncularla, teknik direktör konusunu konuşacaklarını, bunun ardından da yöneticilerin, dünyanın dört bir yanına dağılacağını anlatırken, ”Galatasaray’ın çok fazla transfere ihtiyacı olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna, ”Biz kadroyu hiçbir zaman yeterli görmeyiz, ama şunu söyleyebilirim ki Galatasaray değişim, dönüşüm içindedir ve bu devam edecektir. Kafamda bununla ilgili fikirlerim var, ama arkadaşlarımı da dinleyerek karar vereceğim” yanıtını verdi.