Lise öğrencileri olay çıkardı okul bir gün tatil edildi

Diyarbakır'da bir ay önce tasdiknameyle uzaklaştırılan lise ikinci sınıf öğrencisi M.U., geldiği okulunda olay çıkardı

Okul bir gün tatil edildi.
Olay, yaklaşık bin öğrencinin eğitim gördüğü Melikahmet Lisesi’nde meydana geldi. Öğretmenlerine karşı gelmek suçundan disiplin cezası alan ve tasdiknameyle okuldan uzaklaştırılan M.U., okula geldi.

Müdür Halis Yücel, M.U.’nun okulu terk etmesini istedi. M.U. okulu terk etmeyip arkadaşlarıyla direnince, okul çevresinde görev yapan polislere haber verildi. Olay çıkabileceği ihtimaline karşı merkezden takyive kuvvet istendi.

Okula gelen ekiplerle M.U. ve arkadaşları F.T., S.G., A.B., R.S., E.A., E.S. ile O.S. arasında arbede yaşandı. Kırılan pencere camları ve yumruk darbelerinden hafif yaralanan 8 kişi çağrılan 112 acil servis ekipleri tarafından ayakta tedavi edilirken, gerginlik nedeniyle okul çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Bazı polis araçlarının da yumruklandığı olayı yatıştırmak için Emniyet Müdür Yardımcısı İlknur Şahin yoğun çaba harcarken, okula gelen Milli Eğitim’den Sorumlu Vali Yardımcısı Cumali Atilla ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tekdemir, sınıfları dolaştı, kırılan cam ve masaları yerinde inceledi.

Olayla ilgili müfettiş görevlendirdiklerini belirten Atilla, polisin öğrencileri dövdüğü iddialarını da araştırdıklarını kaydetti.