Lise öğrencisi kuş gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde 'kuş gribi' hastalığı şüphesiyle liseli genç kız Tokat Dr. Cevdet Aykan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yeşilyurt ilçesinde yaklaşık 2 binin üzerinde kanatlı hayvan itlaf edildiği öğrenildi. Yaşanan son gelişmede Yeşilyurt Lisesi’nde yatılı olarak okuyan N.G. (16) okulun tatil olduğu gün Almus’a bağlı bir köyde yaşayan ailesinin yanına gitti.

N.G’nin gelişi nedeniyle babası bahçesinde beslediği tavuklardan birini kesti. Babasının kestiği tavuğu sadece kendisinin yediği anlaşılan N.G. ertesi gün okula döndükten sonra bir süre sonra rahatsızlanarak sağlık ocağına başvurdu. Kız öğrenci yapılan ilk muayene sonrasında sağlık ocağı yetkilileri tarafından kuş gribi şüphesiyle Tokat Cevdet Aykan hastanesine sevk edildi.

N.G’nin sevki yanlış yapıldığı için muayene edilmeden geri gönderildiği ve ikinci kez sevk alarak Tokat Cevdet Aykan Hastanesi’ne geldiğini öğrenildi. Ancak N.G, ikinci gelişinde de korkarak muayene olmadan okuluna geri döndüğünü iddia etti. N.G. bu olaydan 15 gün sonra Cevdet Aykan Devlet Hastanesi’nde tedavi altında alındı. N.G’nin son 10 gündür ateşlendiğini ve halsiz olduğunu bildirildi.

N.G.’nin test sonuçları bekleniyor. Tokat Cevdet Aykan Hastanesi’nde tedavi altına alınan N.G’nin yapılacak testlerden sonra durumunun belli olacağı belirtildi.