Lise öğrencisi sobadan zehirlenerek hayatını kaybetti

Eskişehir'de ailesinin tarlada çalışmak üzere köye gitmesi üzerine evde tek başına kalan lise öğrencisi yaktığı sobadan sızan karbon monoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

Huzur Mahallesi Bilginer Sokak’ta tek katlı sobalı bir evi kiralayan Bünyamin Şen, eşi ve oğlu Ümit Şen (15) ile burada ikamet etmeye başladı. Kış aylarında burada kalan Şen ailesi bahar ve yaz aylarında ise tarlalarında çalışmak üzere sık sık köye gidiyorlardı.

Bünyamin Şen ve eşi bir kaç gün önce de gübre atmak için Ümit’i evde tek başına bırakarak yine köye gitti. Yunus Emre Anadolu Teknik Lisesi hazırlık sınıfı öğrencisi Ümit Şen akşam saatlerinde sobayı yakarak yattı. Sabah saatlerinde ise baba Bünyamin Şen’in hatırlatması üzerine anne Döndü Şen evde bulunmadıkları günlerde her zaman yaptığı gibi telefon ederek oğlunu uyandırmak istedi. Ancak Ümit bu kez uyanamadı ve annesinin telefonuna cevap veremedi. Bunun üzerine Şen ailesi, komşularını arayarak durumu anlattı ve evi kontrol etmelerini rica etti.

Zili çalan komşular cevap gelmemesi üzerine evin arka kapısını zorlayarak içeri girdi ve Ümit’i hareketsiz halde buldu. Komşular durumu 112 Acil Servis’e, polise ve Şen ailesine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Ümit’in karbon monoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybettiği anlaşıldı. Acı haberi alan Şen ailesi ise işlerini bırakarak şehir merkezine döndü.

Yakınlarının ve komşularının teselli etmeye çalıştığı baba Bünyamin Şen gözyaşlarına boğuldu. Ümit’in ölüm haberini duyan okul arkadaşları da şok yaşadı. Öğrenciler sınıfta sıraları doldurunca Ümit’in sırasının boş kaldığını fark etti. Kısa bir süre sonra da acı haber geldi. Ümit’in kadastro bölümünde okumak istediğini ifade eden arkadaşları, “Sabah haberi duyunca şaşırdık. Ne olduğunu anlayamadık, inanamadık. Çok samimi bir arkadaşımızdı. Derslerini de düzeltmeye çalışıyordu.” diye konuştu.