Liselerdeki kavga ilköğretim okullarına indi

Liseli gençler arasında son günlerde artan kavga olayları ilköğretim okullarına da yansıdı.

Sağ gözüne aldığı tekme darbeleriyle yaralanan öğrenci, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavinin ardından istirahat etmesi için evine gönderilen öğrenci ayakta zor durduğu gözlendi.
Zonguldak’ta, ilköğretim okulu öğrencileri arasında çıkan kavgada, bir öğrenci yumruk ve tekme darbeleriyle yaralandı. Yayla Mahallesi’nde bulunan Yayla İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Serkan Yılmaz ile şakalaştığı arkadaşı arasında okul çıkışında tartışma başladı. Tartışma sonucu Yılmaz, soyadını bilmediği Zübeyir adındaki öğrenciyle kavga etti. Kavgadan bir süre sonra Zübeyir, 3- 4 arkadaşıyla birlikte takip ettiği Serkan Yılmaz’ı, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi lojmanlarındaki spor sahasında darp etti. Yumruk ve tekme darbeleri sonucu gözünde şişlikler oluşan öğrenci, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yılmaz, hastanedeki tedavisinin ardından ifadesi alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Küçük çocuklar arasında bu derece büyük bir kavgaya bir anlam veremediğini belirten Serkan Yılmaz’ın babası Kemal Yılmaz, “Bu tür şeylere karşıyım. Sanki düşmana vurur gibi vurmuşlar. İfadeleri alındı. Yarın mahkemeye çıkacağız. Bu olaya bir anlam veremedim. Çocuğum ayakta zor duruyor.” dedi. Kendisine 5- 6 kişinin saldırdığını anlatan Serkan Yılmaz ise, “Ben arkadaşımla kavga ettim. Ondan sonra o da arkadaşlarını çağırmış 5- 6 kişi birden üzerime saldırdılar. Gözüme tekme vurdular.” diye konuştu.