Liseleri felç eden ÖSS sistemi değiştirilmelidir

AK Parti Bartın İl Teşkilatı'nın 2. olağan kongresine katılan Bakan Hüseyin Çelik, "ÖSS adil bir sistem değil, her zaman söylediğim gibi bu sistem değiştirilmelidir. ÖSS sistemi liseleri felç ediyor" dedi.

Bakan Çelik’i valilik binası girişinde Bartın merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri ve Bartın Valisi İsa Küçük karşıladı. Çiçeklerle karşılanan Bakan Çelik, “Bartın Cumhuriyet İlköğretim Okulu birlikteliğimiz geçmişe dayanıyor. Daha öncede bu okulumuzun açılışını birlikte yapmıştık, biz bu okulun çocukları hemşeriyiz” dedi.

Bakan Hüseyin Çelik, Bartın Valisi İsa Küçük’ten brifing aldıktan sonra yaptığı konuşmada “Bartın’da eğitim sisteminin düşük olduğu, bunun sebebinin ise öğretmenlerin yerli olmasından kaynaklandığıdır. Ülke geneline baktığımızda 81 il içinde Bartın eğitim düzeyi sıralamasında 65. sırada yer almaktadır. Her zaman söylediğim gibi ÖSS adil bir sistem değildir. Bu sistemin değiştirilmesi gerekmektedir. Bu ÖSS sistemi liseleri felç ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

İlköğretim okullarındaki sıkıntılara da değinen Bakan Çelik, “İlköğretimde 1- 5. sınıfları ile orta kısım olan 6- 8. sınıf öğrencilerinde tenefüsler sıkıntı yaratıyor. Bunun için sabah ve öğleden sonra gibi bir sistem uygulamasına gideceğiz.” diyerek, yeni bir uygulamanın sinyallerini verdi.

Elektrik kablosunun uzandığı en hücra köşeye kadar tüm okullara İnternet getireceklerini ifade eden Bakan Çelik, “2007 yılı eğitim yılı için bu şekilde hazırlanıyor ve çalışmalarını başlattık” dedi.