Litvanya Kadınlar 2015’e aday olabilir

Litvanya Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Mindaugas Balciunas'ın yaptığı açıklamaya göre Litvanya 2015 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na aday olmayı düşünüyor.

Litvanya Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Mindaugas Balciunas’ın yaptığı açıklamaya göre Litvanya 2015 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na aday olmayı düşünüyor.
    Bu yaz 2011 Erkekler Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Litvanya, aynı heyecanı kadın basketbolunda da yaşamak istiyor. Açıklamasında kadın basketbolunu geliştirmenin yollarını aradıklarını ifade eden Mindaugas Balciunas, şöyle konuştu:
    “Seçeneklerden birisi Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak. Bir başka ülkeyle ortak olarak ev sahipliğini alma düşüncemiz de var ama bu konuda daha fazla detay verebilmem mümkün değil.”
    Litvanya, komşusu Letonya’nın düzenlediği 2009’daki şampiyonada 11. olarak hayal kırıklığı yaşatan bir performans sergilemiş, ancak elemelerde gösterdiği başarıyla bu yaz Polonya’da düzenlenecek olan şampiyonaya katılmaya hak kazanmıştı.
    Son olarak 1997 yılında altın madalyaya ulaşan Litvanyalılar, 2011’de A Milli Kadın Takım’ımızla birlikte A Grubu’nda mücadele edecek.