logar kuyusuna düsen yasli adam ölümden döndü

ISTANBUL - Küçükçekmece'de belediyenin büyük ihmali az kalsin yasli bir adamin ölümüne neden oluyordu.

Edinilen bilgiye göre, olay, Ikitelli Organize Sanayi Sitesi Ayakkabicilar Sitesi önünde meydana geldi. Ibis Ustaoglu (75), aksam saatlerinde akrabalarinin yanindan evine gitmek için yola çikti. Havanin da karaknlik olmasindan dolayi kuyuyu göremeyen Ibis Ustaoglu, belediyenin logar kuyusuna düstü. Kuyunun içerisinde yaklasik iki saat ölüm kalim mücadelesi veren Ustaoglu, sesini kimseye duyuramadi.

Umutlarinin tükendigi anda Ustaoglu’nun sesini Ayakkabicilar Sitesi’nde bulunan güvenlik görevlisi duydu. Sesin geldigi yöne ilerleyen güvenlik görevilisi, kuyunun içerisinde bir sahsin oldugun gördü. Bunun üzerine polise ve itfaiyeye haber verdi.

Olay yerine gelen polisi ekipleri, vakit kaybetmeden ambulansa haber verdi. Itfaiyenin çalismasi sonucunda kuyudan çikarilan Ustaoglu’nun çektigi çile bitmedi. Bu seferde ustaoglu ambulansin gelmesinin tireyerek bekledi. Ancak bir türlü gelmeyen ambulans yasli adamin çilesini bir kat daha arttirdi. Daha sonra gelen ambulans Ustaoglu’nu hastaneye götürdü.

Öte yandan, üzeri bastan asagi çamur olan Ustaoglu’nu itfaiye erleri yikarken çevrede bulunan vatandaslar da geç gelen ambulansa tepki gösterdi. Bir itfaiye eri ise, Ustaogu’nu teselli etmeye çalisti. Ayrica vatandaslar, kuyunun uzun süredir açik oldugunu söyleyerek belediyeyi suçladi.

Çok korttugunu belirten Ustaoglu, “Yakinlarimi ziyarete gitmistim. Ordan eve giderken kuyuya düstüm. Iki saate yakindir içerideydim.” diye konustu.

Ustaoglu’nun sesini duyan güvenlik görevlisi ise, sesin geldigi yöne ilerledigi ve kuyunun içerisinde adamin bogazina kadar çamura battigini belirtti.