Londra’da Nevruz kutlaması PKK gösterisine dönüştü

Londra'da düzenlenen Nevruz kutlamasını PKK gösterisi şeklinde gerçekleşti. Terör Örgütü PKK'nın ele başı Abdullah Öcalan posterleri taşıyan göstericiler, Öcalan lehine sloganlar attı.

Yaklaşık beş bin kişinin katıldığı gösteride PKK’nın ele başı Abdullah Öcalan lehine sık sık sloganlar atıldı. Geçtiğimiz günlerde Londra’nın göbeğinde kutlama yapma isteğini geri çeviren Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone, kutlamanın şehrin merkezinde gerçekleşmeyeceğini belirtmesi üzerine Finsbury Park’ta düzenlenen kutlamaya yaklaşık beş bin PKK yandaşları ile konser veren Koma Azad, Ferhat Tunç ve Servet Kocakaya’nın yanısıra Islington Bölgesi Milletvekili Emily Thurrbury’de yer aldı.

İlk olarak sahneye davet edilen bir grup gence, Abdullah Öcalan lehine slogan attırıldı. Daha sonra Koma Azad Kürtçe şarkılarlar söyledi. Ardından Servet Kocakaya ve son olarak Ferhat Tunç’da birer konser verdi. Konser sırasında sahneye çıkan Islıngton Bölgesi Milletvekili Emily Thurrbury bir konuşma yaptı. Thurrbury konuşmasında, 9 ay milletvekili olarak seçildiğini, ve seçildiği bölge olan Islıngton’da bir çok milletten insanların bulunduğunu ancak temsil ettikleri en iyi topluluğun Kürtler olduğunu söyledi. Kürtlerin yeni yılını kutlamaya geldiğini belirten Thurrbury, “Yeni yılda tüm dünyadaki Kürt vatandaşların daha iyi yaşamaları adına en iyisini yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

Ardından sahneye çıkan Kürt Federasyonları Birliği Başkanı Arzu Peşmeş’de terör örgütü PKK’nın ele başı Abdullah Öcalan’ın Nevruz bayramını kutladı. “Nevruz barışın sembolüdür” diyen Peşmeş, “Başta Apo olmak üzere, mücadelemiz uğruna şehid olan ve zindanlarda yaşayan tüm yoldaşlarımızın Nevruz bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Bu arada kutlamaya terör örgütünün yayın organı olan bir süre önce Danimarka ile Türkiye arasında krize neden olan Roj TV’de yer aldı.