Londra’da Türk Bankalarına saldırı

Londra'da faaliyet gösteren üç Türk bankası saldırıya uğradı.

Turkish Bank’ın iki şubesine de molotof kokteyl atıldı.
Londra’da faaliyet gösteren üç Türk bankası dün gece saldırıya uğradı.Edinilen bilgiye göre dün gece yarısı meydana gelen saldırılarda Ziraat Bankası’nın geçen hafta hizmete açtığı Stoke Newqington şubesi kullanılmaz hale geldi. Saldırılara Turkish Bank’ın iki şubesi de hedef oldu. İngiltere Türk Bankacılar Birliği yetkililerinden alınan bilgiye göre saldırılar gece yarısından sonra meydana geldi.

–Ziraat Bankası yeni açılmıştı—

Saldırıya hedef olan Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası’nın Londra’da geçen Pazartesi günü hizmete açtığı Stoke Newington şubesi kullanılamaz hale geldi. Türklerin yoğun olarak yaşadığı Stoke Newington bölgesinde açılan ve resmi açılışı Nisan ayı içinde yapılması beklenen Ziraat Bankası’ndan hasarın büyük olduğu bildirildi.

–Turkish Bank’ın iki şubesi—

Saldırılarda, Londra’da dört ayrı şubesi bulunan Turkish Bank’ın iki şubesi de zarar gördü. Gece saat 03.00 sularında yapılan saldırıda Turkish bank’ın Haringey ve Edmonton şubeleri zarar gördü. Her iki bankaya da molotof kokteyl atıldığı öğrenildi.

–Bankacılar Birliği kınadı—

Saldırılarla ilgili yazılı bir açıklama yapan İngiltere Türk Bankacılar Birliği saldırıları kınadı. Açıklamada, barkalara yönelen terör saldırılarının Türk iş dünyasını hedef almasının üzüntü verici olduğu belirtildi. Turkish Bank İngiltere Genel müdürü Bob Long yaptığı açıklamada, saldırılarda çalışanlara zarar gelmemesinin memnuniyet verici olduğunu belirterek, olayların üzüntü verici olduğunu kaydetti.