Loto kuponu için 2 kardesi öldürdü

IZMIR - Izmir'de, bir beden egitimi ögretmeni, Sayisal Loto kuponu sebebiyle çiktigi iddia edilen tartisma sonucu iki kardesi tabancayla vurarak öldürdü.

Girne Caddesi’nde bulunan Pertev Turizm Seyahat sirketini isleten ve ayni zamanda Sayisal Loto bayiligi yapan Mehmet Yildirim Edremit (38) ve kardesi Bekir Edremit’in (41) isyerine gelen zanli F.A. ve esi S.A., yanlarinda bulunan geçmis tarihli kuponlarina ikramiye isabet edip etmedigini ögrenmek istedi. Isinin yogun oldugunu ve kuponlara bakamayacagini söyleyen isyeri sahipleriyle ögretmen arasinda tartisma çikti. Küfürlesmeye dönen tartisma üzerine ögretmen F.A.’nin, yaninda bulunan ruhsatsiz tabancayla Edremit kardeslere ates ettigi öne sürüldü. Basindan yaralanan üç çocuk babasi Bekir Edremit olay yerinde, gögsünden yaralanan bir çocuk babasi Mehmet Yildirim Edremit ise kaldirildigi Karsiyaka Devlet Hastanesi’nde hayatini kaybetti.

Olay sonrasi esiyle birlikte kaçan zanli F.A., verilen eskal üzerine kisa sürede yakalandi. F.A.’nin, cinayeti kendisine tokat atilmasi ve esinin tartaklanmasi gerekçesiyle isledigi iddia edildi. Gözaltina alinin çift, Asayis Sube Müdürlügü Cinayet Büro Amirligi’ne götürüldü. Olayla ilgili sorusturma devam ediyor.