Lotto Media Cup heyecanı başlıyor

Lotto'nun medya kuruluşları arasında düzenlediği geleneksel Lotto Media Cup Futbol Şampiyonası 8 Mayıs'ta başlıyor.

Görsel ve yazılı medya kuruluşlarının katılımıyla her yıl bahar aylarında gerçekleşen organizasyon basın mensuplarına profesyonellik duygusunu yaşatmayı hedefliyor.

Geçen yıl aralarında Alişan, Sinan Özen, Hakan Altun, Nihat Doğan gibi sanatçıların yanı sıra Erhan Önal, Muhammet Altıntaş, Lemi Çelik, Bülent Uygun gibi eski şöhret futbolcuların ve özellikle spor medyasının usta kalemlerinin mücadele ettiği Lotto Media Cup, bir ay süreyle hem sporculara hem de seyircilere heyecan verecek.

Lotto Media Cup 2006’ya görsel ve yazılı basından dileyen herkes katılabilecek. Başvuru formlarının önümüzdeki günlerde tüm medya kuruluşlarına ulaştırılacağını belirten Lotto Genel Müdürü Veysel Öğrünç, “Lotto Media Cup, Türk medya dünyasını spor ortak paydasında buluşturan, fair play duygularının örnek teşkil edecek şekilde coşkulu yaşandığı bir organizasyon. Herkesi bu keyfi yaşamaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Alanında marka olmuş yardımcı sponsor firmaların desteğiyle her geçen gün daha renkli geçen Lotto Media Cup’ın açılışı Turkcell Süper Ligi’nin başarılı hakemi Fırat Aydınus’un düdük çalacağı şöhretler maçı ile başlayacak.

Zeytinburnu Belediyesi’nin desteğiyle Merkezefendi Spor Kompleksi’nde gerçekleşecek organizasyon, Trabzonspor’un golcüsü İbrahim Yattara ve Beşiktaşlı yıldız oyuncu Ahmed Hassan’ın başlama vuruşu ile start alacak. Şampiyonu, 8 Haziran’da yapılacak final mücadelesiyle belirlenecek Lotto Media Cup’ta 24 medya kuruluşu, Türk basınının en büyüğü olabilmek için yarışacak.