‘Lozan tekliyor Sevr hortluyor’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'de üniter yapı, milli devlet ve Cumhuriyetin temel ilkelerinin tartışıldığını belirterek "Lozan tekliyor, Sevr hortluyor" dedi.

TBMM’nin kuruluş yıldönümüne değinen Bahçeli, “Cumhuriyetin ilanından 83 yıl sonra Türkiye’ye bir göz gezdirdiğimizde 1919-1923 yılları arasını yaşamaktayız. Türkiye kuşatma altında, Türkiye büyük bir bölünme tehlikesi ile karşı karşıya. Türkiye’de üniter yapı, milli devlet ve Cumhuriyetimizin temel ilkeleri tartışılıyor. Sosyal nüfus alt üst tartışmalarıyla bozulmak isteniyor. Bu gelişen olayları birer fotoğraf karesi olarak çekip bir tabloya kare kare yerleştirip daha sonra ortaya çıkan görüntüyü 3 metre geriden seyrettiğimizde o tablonun altına açıkça şunu yazmakta tereddüdümüz olmaz: Lozan tekliyor Serv hortluyor” diye konuştu.

AK Parti iktidarını eleştiren Bahçeli, şunları söyledi: “Gerek programında gerekse seçim beyannamelerinde milletimize neyi vaat etmişlerse hiç birini yerine getirememişlerdir. Beceriksizliğini kapatabilmek için alaycı bir siyaset, ve pazarlamacı bir anlayışı kendisine prensip kabul etmiştir. Ekonomide ver kurtul, milli davalarda sat kurtulcu bir anlayışla ülkeyi yönetmeye çalışmıştır. Medyanın yüksek desteği ile her gün televizyonlarda saatlerce söz almış fakat milleti aldatma, kandırma yolunda bütün medyayı kullanmayı başarmıştır. Gerçekler saklanmıştır. Çiftçi sesini yükseltmiş o azarlanmış, işsiz evladı olan baba parti kongresinde ‘Sayın Başbakanım evladım işsizdir’ demiştir partilisini dahi öfkeyle ters düz etmiştir.”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kastamonu İl Kongresi’ne katılmak üzere Kastamonu’ya hareket etti.