LPG’li kamyonet sokak arasında alev alev yandı

Ankara'da LPG'li bir kamyonet sokak artısandı alev alev yandı. Otomobilinin daha önce de yakıldığını iddia eden araç sahibi bu kez de aracının başkaları tarafından yakıldığını ileri sürdü.

Basınevleri Yükselen Sokak’taki 36 numaralı apartmanın önünde park halinde bulunan 06 AUM 37 plakalı Anadolu marka kamyonet, gece saat 03:00’da alev alev yanmaya başladı. Mahalle sakinleri, LPG’li kamyonetin yandığını farkedince panik içinde itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına alarak söndürdü. Kamyonetteki tüpün patlamaması, muhtemel bir faciayı önledi.

Araç sahibi Salih Tezel, nakliyecilik yaptığı kamyonetinin iki ay önce bir kez daha yakıldığını iddia etti. Çevre sakinleri yangını uykuyla karışık merak duyguları içinde seyretti.

Tezel, bir önceki yangından sonra, aracın elektrik aksanından kendi kendine çıkabilecek muhtemel bir yangını önlemek için kamyonetinin akü kutup başlarını söktüğünü söyledi. Aracının yakıldığını iddia eden Tezel, aracın kendi kendine yanmış olabileceğini söyleyenlere karşı “Aküsü olmayan araç kendi kendine yanabilir mi?” şeklinde tepki gösterdi. Tezel, kamyonetinin kim veya kimler tarafından yakılmış olabileceği sorusuna ise “Bilmiyorum” şeklinde cevap verdi.

Yanan araçtan geriye demir kütlesinden başka bir şey kalmadı. Kamyonetin LPG’li olması nedeniyle, itfaiye ekipleri yangını söndürdükten sonra soğutma çalışması yaptı.