Luce: Arda’yı kim istemez ki?

Beşiktaş ve Galatasaray'ın eski teknik direktörlerinden Mircea Lucescu, Galatasaraylı Arda'ya övgüler yağdırırken Süper Lig'de şampiyonluk için kimin avandajlı olduğunu da açıkladı.

Zaman Gazetesi’nin ”Yılın sporcusu” ödül töreninde açıklamalarda bulunan Lucescu, ”Arda çok iyi bir oyuncu. Tanınmış, büyük bir yetenek. Halk tarafından çok seviliyor. Çok güzel bir oyunu var. Bir gün yurt dışında büyük bir ekipte oynaması mümkün olabilir” diye konuştu.

Lucescu, daha önce Türk Milli Takımı için adaylar arasında gösterilmesi konusundaki bir soruyu da şöyle yanıtladı:

”Milli takım için adaylar arasında ben olamazdım. Benim kontratım vardı ve bırakamazdım. Kontratımı bitirmeden böyle bir şey yapamazdım. Türkiye Futbol Federasyonu, Hiddink gibi önemli bir antrenörü aldı. Çok büyük bir tecrübe, büyük bir hoca. Şimdiye kadar çalıştırdığı milli takımları önemli yerlere getirdi. Başarılı olmaması için bir sebep yok. Bundan sonraki şampiyonaya katılım çok önemli. 2012’de Ukrayna’daki finalde, temmuz ayında final oynarken görmek isterim. Neden olmasın, çok güzel olur.”

-”ŞAMPİYONLUKTA GALATASARAY AVANTAJLI”-

Lucescu, Türkiye Ligi’ni vakit bulduğu zamanlarda takip ettiğini, şu anda 5 puan önde bulunan Galatasaray’ın avantajlı olduğunu söyledi.

Beşiktaş ve Galatasaray’da geçirdiği zamanı hiçbir zaman unutamayacağını kaydeden Rumen çalıştırıcı, şöyle konuştu:

”Türkiye Ligi’ni vakit bulabildiğim sürece izliyorum. Benim kendi mesleğim için çok önemli. Ekipler nasıl oynuyor, hangi zorluklar var? Türk futbolu kendi içinde oynadığı zaman çok önemli maçlar çıkıyor. Her zaman güzel oyun olabiliyor. Herkes birbirini yeniyor. Eskiden 3 büyüğün arasına bir tek Trabzonspor giriyordu, ama son iki sezonda Sivasspor, bu sezon da Bursaspor gibi değişik Anadolu ekipleri girebiliyor, eskisi gibi değil. Galatasaray 5 puan önde olduğundan şampiyonluk için önemli bir avantajı var, ama bu çok da kolay değil.”