Lucescu: Yenilen Dünya Kupası şansını yitirecek

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

2018 Dünya Kupası Eleme Grupları'nda yarın Ukrayna ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımımız'da teknik direktör Mircea Lucescu ve Emre Belözoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Toplantıda sözü alan ilk isim Emre Belözoğlu oldu. Tecrübeli futbolcu kendisine yöneltilen sorulara şu şekilde yanıt verdi:

"İlk kez Milli Takım'a çağrılmış gibi heyecanlıyım"

"Öncelikle herkese iyi bayramlar. Bugün basketbol Milli Takımımızın bir maçı var onlara da başarılar diliyorum. Milli takıma 19 yaşında çağrıldığımda hissettiğim duygular neyse bugün de aynı duyguları yaşıyorum. Buradagenç ve tecrübeli bir oyuncu gurubu var. Ben de bu takıma elimden gelen katkıyı vermeye çalışacağım. Sayın hocamıza beni bu göreve layık gördüğü için teşekkür ediyorum. Kendi kulübüme ve Abdullah Avcı'ya çok teşekkür ediyorum. Bugün burada olmamda onların çok büyük katkısı var. Sezın balı kampını iyi geçirdim. Avrupa maçlarında da iyi bir performans sergiledik. Sanırım orada ortaya koyduğum oyunla seçildim. Fizik olarak kendimi çok iyi hissediyorum.

"Amacımız gruptan lider çıkmak"

"Benim dışında olduğum dönemde milli takımımız iyi maçlar çıkardı. Bizim amacımız gruptan lider çıkmak. Bu amaç doğrultusunda yolumuzda devam edeceğiz."

Emre'den sonra sözü alan Lucescu, ise şu ifadeleri kullandı:

"Yarın yenilen, Dünya Kupası şansını da kaybedecek"

"Çalışmak için sadece 3 günümüz vardı. Çok fazla maç seyrettim. Oyuncularla yurtdışında görüştüm. 3 günde oyunu ve oyuncuları tanımak kolay değildi. Şu ana kadar yapılmış olanların analizini çıkarmak, oynayacağımız rakibi incelemek ve onlara karşı da bir plan hazırlamak. Ayrıca tek rakibimiz Ukrayna değil, Hırvatistan'la da bir maçımız var ve onun için de çalışmalar yaptık. Oyuncularımız önemli ve zor bir görevin içinde olduklarının farkında. 4 kritik maçımız var. Diğer maçların durumuna göre 10 puan da bizim için yeterli olabilir. Ama futbolda her şey mümkün siz de çok iyi biliyorsunuz. Oyuncularım yapabileceklerine inanıyorlar. Ben de onların istediklerimizi yapabilecek kaliteye sahip olduklarına inanıyorum. Ukrayna'nın çok iyi oyuncuları var. Organize olmuş bir görüntü çiziyorlar. Onlar için de çok önemli bir maç. Yarın kaybeden bir üst tura çıkma şansını kaybetmiş olacak."

"Ukrayna'yı çok seviyorum"

"Ukrayna'yı çok seviyorum. Buradaki maçları çok iyi hatırlıyorum. Ukrayna futbolu yüksek bir seviyede. Profesyoneller için böyle durumlar her zaman söz konusu. Şimdi Türkiye Milli Takımı için çalışıyorum ve bu takımın her maçını kazanmasını istiyorum."

Fanatik