Lugano FB’yi köşeye sıkıştırdı

Juventus’un ardından İspanyol kulüplerinin de listesine giren başarılı savunma oyuncusu Fenerbahçe Yönetimi’ni zor durumda bıraktı.

FENERBAHÇE’de Diego Lugano yönetimi köşeye sıkıştırdı. Sezon başında bu yana İtalya’nın Juventus Kulübü tarafından yakın takibe alınan Lugano’ya İspanyol kulüplerinin de talip olduğu ortaya çıktı. Fenerbahçe’nin Brezilyalı ve Latin Amerikalı oyuncularının menajerliğini yapan Juan Figer’in yönetime Uruguaylı savunma oyuncusu için çok yüksek bir bonservis bedeli teklif ettiği öğrenildi.

Edu Dracena ile birlikte savunmanın göbeğinde iyi bir ikili oluşturan Lugano’nun bu durumu yönetimi de sıkıntıya soktu. Yeni sezonun transfer çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde titizlikle sürdüren sarı lacivertli ekipte Lugano’nun ayrılma ihtimali üzerine B planı oluşturuldu.

Zico’ya bağlı

Tüm çalışmalarını teknik direktör Arthur Zico’nun imzasına göre yapan başkan Aziz Yıldırım ve arkadaşları, Lugano’nun alternatifini aramaya başladı. Mevcut kadroda yeralan Yasin Çakmak ile Can Arat’ın yanı sıra FK Moskova’ya gidip gitmeyeceği henüz belli olmayan Önder’in yanına iyi bir yerli alınması gündeme geldi.

Alternatifleri hazır

Bursaspor kaptanı Egemen ile Kayserispor’un savunma oyuncusu Ali Turan’ın adaylar arasında olduğu sızan bilgiler arasında. Sarı lacivertli yönetim önümüzdeki hafta içinde Zico’nun avukatıyla görüştükten sonra ilk etapta hoca sorununu çözmeye çalışacak. Ardından transfer çalışmalarına başlayacak.

HÜRRİYET