M. Ali Şahin’den Ahmet Ersin açıklaması!

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: Olay üzücü, görev Cumhuriyet Savcılarınındır.

 

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin’in Erzincan davasının gizli tanığı Munzur ile görüşmesiyle ilgili olarak, “Bunlar bir iddia. Doğru olmamasını temenni ederim.” dedi.
Şahin, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Hacettep Üniversitesi’nde düzenlenen programa katıldı. Şahin, programa gelişinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Şahin, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin’in, Erzincan davasının gizli tanığı Munzur ile görüşmesiyle ilgili bir soru üzerine, “Ben de basından takip ediyorum. Bunlar bir iddia. Doğru olmamasını temenni ederim. Bunları araştırmak TBMM’nin görevi değil, yargının görevidir.” diye konuştu.

“Bu tür görüşmeyi hukukçu olarak nasıl değerlendirirsiniz?” yönündeki soruya ise Şahin, “Bu iddiadır. Henüz ispatlanmamıştır. Böyle bir konumda yorum yapmaktan sakınırım. “diye cevap verdi.

Ahmet Ersin ile ilgili bir dosyanın kendisine ulaşması durumunda ne yapacağı yönündeki başka bir soruya ise Şahin, dosyayı Anayasa Komisyonu’na göndereceğini söyledi.