Maaş zammına sendika tepkisi

Türk Büro Sen maaş zammına tepki gösterdi.

Göktaş, 5540 sayılı kanun çerçevesinde dahili memurlar kanunda yapılan kanuna tepki gösterdi. Kanun değişikliği çerçevesinde İçişleri Bakanlığına bağlı mülki idari amirleri, vali ve kaymakamların maaşlarına 181 YTL ile bin 238 YTL arasında değişen zam yapıldığını ifade eden Göktaş, kuruma bağlı genel idari hizmet sınıfında bulunan idareci ve memurların yapılan bu artışın dışında bırakılmasının sınıf ayrımcılığı olduğunu kaydetti.

Göktaş, AK Parti’nin her fırsatta memuru enflasyonun altında ezdirmediklerini söylediğini vurgulayarak, “Kamuda en düşük ücret alan İçişleri Bakanlığı çalışanları kendilerine reva görülen bu zulmün hesabını sandıkta soracaktır. Fedakarca görev yapan memurlar haksızlığa uğratılmış ve buna seyirci kalınmıştır. Çalışanlar arasında ayrımcılık yapan bakan istemiyoruz. Yapılan bu haksızlıkla bakanlık ve bağlı kuruluşlarında çalışma barışı bozulmuştur.” dedi.

Göktaş, Türk Büro Sen olarak bu adaletsizlik giderilinceye kadar Türkiye genelinde eylemlerinin süreceğini sözlerine ekledi.