Maçta ambulans rezaleti

Lig B 2. klasman grubunda mücadele eden Mersin İdmanyurdu ile Fethiyespor maçının bitmesine az bir süre kala epilepsi hastası bir taraftar merdivenlerden düştü.

Mersin Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alınan taraftarın hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi.

Mersin İdmanyurdu’nun 2-1 kazandığı maçın bitmesine 5 dakika
kala Mersin İdmanyurdu taraftarlarından epilepsi hastası olduğu öğrenilen Hüsnü Yeltozar (33) stattan dışarı çıkarken merdivenden düşerek kafasını betona çarptı. Kulağından ve kafasından kanlar akan yaralı gence müdahale etmesi için ambulans istendi.

Maçta görevlendirilen İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait ambulans olay yerine geldi. Gelen ambulansta görevli doktor ve hemşire bulunmayınca yerdeki yaralı gence önce taraftar arkadaşları ve polisler müdahale etti.

Ambulans sürücüsünün güçlükle çıkardığı sedyeyi alan taraftarlar ve stad görevlileri olaya müdahale ederek yaralı genci sedyeye koyup güçlükle ambulansa taşıdı. Daha sonra olay yerine gelen “112 Acil” ekiplerine teslim edilen yaralı taraftar Mersin Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Yaralı gencin hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi.

İl Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Taşkın, Maçta bir ambulansın görevlendirildiğini görevli ambulansın ise acil çağırılması sonucu ve doktorun stadın içinde görevli olması nedeniyle doktorsuz gittiğini söyledi.